Розбір ’12 стільців’ на елементи


У повітовому місті була така сила перукарних закладів і бюро похоронних процесій, що здавалось, мешканці міста родяться тільки на те, щоб поголитись, постригтись, освіжити голову вежеталем і одразу ж померти. А насправді в повітовому місті люди родились, голились і вмирали не так уже й часто. Життя в місті було найтихіше. Весняні вечори були духмяно-п’янкі, грязюка під місячним променем блищала, як антрацит, і вся молодь міста до такої міри була закохана в секретарку місцевкому комунальників, що це заважало їй збирати членські внески.

Перше речення – неформальне порівняння як загострена гіперболізація окремих деталей, які заливають і формують тло оповіді, на якому і розгортаються події. В такому разі усі вчинки і поведінка героїв вже обрамлена потужним підтекстом, до якого ми постійно звертаємося. Тобто такі вступи і подача окремих деталей є потужним каталізатором емоційної влученості читача у текст.

Стіл, за яким працював Іполит Матвійович, скидався на старий надгробок. Тематичне порівняння

Двірник, хоч і не був короткозорий, до окулярів звик і носив їх залюбки.- Нераціональна ситуація, що кепкує із провінційності та недопеткуватості жителів містечка.

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s