Рецензія на книгу Маркетингові Війни (Райс, Траут)


Виявляється книга Райса і Траута `Маркетингові війни` є у бібліотеках. Може я надто сквійни.jpgептичний, але за моїми уявленнями – бібліотеки  – це такі собі архаїчні мастодонти, формальдегідні форми життя, що от-от вимруть або еволюціонують у зовсім нову форму і концепцію. Книга читається швидко і легко, так під чайок за 2 вечори. Дуже структурована, послідовна, завершена. З чітко окресленими тезами:

  1. Слабке місце компанії-лідера ринку в її силі.  Знайдіть його і атакуйте.                               Запатентована унікальна по зручності 6,5-унційна пляшка Кока-Коли була її головним брендовим козирем. Форма виявилась настільки успішною, що наперед виготовили більше 1 000 000 000 пляшок. Цим скористалася Пепсі. За ту саму ціну вони запропонували металеві та пластикові пляшки із подвійною місткістю(12 унцій) і захопили величезний % ринку.                              Кофеїн в кока-колі. Він бадьорить, але водночас шкідливий для дітей і взагалі у великих кількостях. На цьому виїхав 7-UP.
  2. Атакуйте на якомога вужчій ділянці.                                                                                  Розширення асортименту у маркетингових протистояннях вигідне лише тактично. Стратегічно ж виявляється, що через 2-3 роки це призводить до падіння продажів і втрати значної частки ринку, а то і вихід компанії в аутсайдери. (Приклади провалів – Diet Cola, TAB від Кока-Коли, пиво Bud Light, McChiken і McRib від McDonalds, Macintosh від Apple)

Автори виводять 4 типи маркетингових воєн: Захисна(№1), Наступальна(№2), Флангова, Партизанська(дрібні локальні компанії). В залежності від розмірів компанії і її частки на ринку.

Якщо Вас цікавить подібна тематика – однозначно рекомендую до прочитання.

Моя субєктивна оцінка: 8/10.

Ціна в неті: 69 грн

Видавництво: Companion Croup Сторінок: 256
Перекладач: І.Коберник Обкладинка: Тверда

 

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s