Підліткові конспекти | bookworm period


сворм  Натрапив нещодавно на зошиток, в який конспектував книги в бібліотеках місяці напроліт. Ще в ті часи, коли лише починав своє становлення як молодий перспективний книжковий черв’ячок. Це були часи потужних теорій, частих і стрімких переворотів світогляду та перших глибоких вузькоспеціалізованих монографій а також перших задушевних знайомств із сексаПИЛЬНИМИ бібліотекарками.

Підліткові властивий нестримний потяг до спілкування, до колективу, до спільної діяльності із товаришами. ЦЕ прагнення важливо спрямувати в потрібне русло, і роль спрямовуючого має прийняти на себе дорослий.

Самосвідомість знаходить відображення в оцінках своїх дій, у ставленні до них.

Підліток немов би об’єднує весь свій емоційний досвід спілкування з іншими людьми й намагається зрозуміти, хто він такий, навіщо він живе ,чого йому чекати від життя, від інших людей.

Найкращий метод виховання підлітка – це задушевна розмова, проникнення(penetration) у його внутрішній світ, почуття поваги до його особистості, сприйняття його критики дій дорослих.

Неадекватна самооцінка результатів своєї діяльності у підлітків зумовлена низьким рівнем ділової спрямованості полягає у наданні першості роботі заради оцінки, а не заради досягнення об’єктивних результатів.

У 14-15 років у них проявляється підвищений інтерес до власної особи. Вони намагаються займатися самовихованням: розвитком інтелекту, розширенням кругозору, найчастіше – загартовуванням волі й характеру. Новоутворення в їхній поглядах, смаках, вчинках стрімкі й подекуди суперечливі. Якщо педагог не бачить їхніх зусиль у сфері саморозвитку, це сильно зачіпає самолюбство молодих людей і приводить до розчарування. ПІдліток утверджується в середовищі товаришів переусім своєю інформованістю, вмінням інтерпретувати, коментувати отриману інфу і відповідним чином діяти.

Тому нормальним станом людини є не стан спокою, а стан активної діяльності, не стан пасивного задоволення. а стан активного прагненя, мотиваційного напруження.

У діалектичній логіці людина вибудовує себе сама, проектуючи і здійснюючи своє історичне майбутнє.

Якщо я можу створити відносини, які характеризуються з мого боку щирістю, прозорістю моїх справжніх почуттів, теплим прийняттям і високою самооцінкою іншої людини як окремого індивіда, такою тонкою здатністю бачити його світ і його самого, як він сам їх бачить, тоді індивід у цих відносинах відчуватиме й розумітиме свої якості, які в минулому були ним придушені, виявить, що стає більш цілісною особистістю, здатною корисно жити. стане людиною, більш схожою на ту, якаою він хотів би бути, буде більш самокерованим і впевненим у собі, стане людиною з більш вираженою індивідуальністю, здатною виразити себе, краще розуміти і приймати інших, буде здатною успішно й спокійно справлятися з життєвими проблемами.

Дівчата кращі виконавці, ніж хлопці, їх легше примусити виконати якесь доручення. Чоловіки не відчувають потреби довго балакати по телефону, для жінки – це насололода. Дівчата більш чутливі до оцінки іншими людьми своєї зовнішності. Більш схильні апелювати до старших у випадку конфліктів чи скрутного становища. Дівчата більш чутливі і ніжні, ніж хлопці. Комфортніші, догматичніші, більш схильні до невротизму і тривожності, більше піддаються навіюванню, орієнтуванню на чужу думку. Вони ближче до серця приймають похвалу і засудження, їх легше розсмішити і примусити заплакати. Вони швидше ображаються, більш чутливі до іронії.

У юнака порівняно рано збуджується саме чуттєва сторона кохання. потяг і лише потім з’являється здатність поєднувати їх із глибокою емоційною і духовною близькістю. У дівчини навпаки, сентиментальна потреба у спілкуванні, довірі, ласці виражена сильніше і проявляється раніше, ніж суттєво-еротичний потяг. У дівчат глибший, ніж у юнаків інтерес до внутрішнього світу інших людей. У них раніше виникають складні форми рефлексій ,почуття самотності, у них сильніша потреба у взаєморозумінні, психологічній близькості. Вони частіше пишуть вірші, ведуть щоденники. Дівчата більш схильні до співпереживання. У них більша потреба в тісному задушевному контакті, їм дуже потрібна людина, якій можна все розповісти, поділитися усіма своїми думкаи і настроями. Жінки більш схильні вважати себе неповторними, ні на кого не схожими і своєму внутрішньму стану вони надають набагато більше значення ніж чоловіки.

Чоловік прагне щоб оточуючі захоплювалися його спритністю, силою, мужністю. Жінці необхдіно, щоб у ній цінували красу. Чоловіки більш егоїстичні, ніж жінки. Чоловіки ‘не вміють хворіти’, падають духом від простуди, впадають у хандру. Чоловіки більш солідарні між собою, ніж жінки.

Блакитні очі – мають натури сильні та егоїстичні.

Карі- у людей м’яких, врівноважених, які легко йдуть на компроміси. Але почутт власної інтуїції іноді робить їх капризними.

Сірі – мають впевнені особистості, що сміливо рухаються до поставленої мети.

Зелені – люди справедливі й працьовиті, у яких добре розвинене почуття власної гідності.

Сіро-зелені- у рухливих, бадьорих, енергійних людей. Свого обранця підносять на п’єдестал пошани, але не постійні. Кохання вони сприймають не серйозніше за нежить – минуло і нема.

Зелено-коричневі – люди спокійні, розумні. У житті цінують владу та комфорт.

Чарльз Діккенс кожні 50 рядківв написаного ним тексту запивав ковтком гарячої води.

Будь-яке спілкування  порівняно з його відсутністю корисне і вигідне для людей.

1. Потреба у визнані

Суттєвою рисою ігор ми вважаємо не прояв нещирого характеру емоцій ,а їх контрольованість. Гра може бути небезпечною для її учасників, але тільки порушення її правил веде до соціального осуду. Тільки людська близькість може повністю задовольнити сенсорний і структурний голод і потребу у визнанні. Прототипом є любовний акт. Структурний голод пов’язаний із необхідністю уникати нудьги. ВІдділена від суспільства людина може структурувати час 2 способами: за допомогою діяльності і фантазії.

Способи проведення часу:

– ритуали   – проведення часу   – ігри   – близькість    – діяльність

Людина отримує тим більше задоволення, чим більше вона доступна для контактів.

Винагороди, отримувані врезультаті соціального контакту:

– зняття напруження    – уникнення психологічно-небезпечних ситуацій     – отримування ‘погладжувань’

–  збереження досягнутої рівноваги. (…далі йде здоровецький конспект типології ігор за Е. Берном…)

Структурний аналіз – відділення однієї моделі відчуття і діяльності від іншої, при визначенні станів Я.

Необхідність структурування часу:

1) Жага відчуттів

2) Жага признання. Стремління до відчуттів, які може дати інша людина. Ось чому грудним дітям недостатньо тільки молока, їм необхідне тепло материнського дотику і звуку, і запаху матері.

3) жага до структурування

Існує 2 типи людей: спрвжні і пластичні. Справжні все вирішують самі за себе, а пластичні постійно відволікаютьсчя на подарунки долі.

У ранній юності погляди і переконання стають суворим контролем бажань, перетворюються на мотиви діяльності, спонукають до самопізнання, самовдосконалення, самовизначення. ПІд впливом світогляду виникає досить стійка ієрархічна система цінностей яка зумовлює погляди та переконання старшокласників.

У юності у дівчат більше виражений мотив спілкування, у хлопців- мотиви саморозвитку, самореалізації, розвитку особистості.

Спілкування стає вибірковим, інтимним, виконує ф-ції соціального полігону самоствердження  і самовираження юнаків і дівчат.

Критеріями дружби старшокласники вважають взаєморозуміння, взаємоповагу, вірність і психологічну близькість.

Сучасні молодіжні течії є способом задоволення потреби, щоб тебе вважали таким, яким ти себе вважаєш.

Юнак переходить від пізнання світу до його перетворення, починає активно самостверджуватися у професійній діяльності.

Виникаю дружба між молодими людьми не одразу, оскільки кожен із них поступово завойовує собі місце у психологічному просторі іншої людини, особливе ставлення до себе.

Юнаки і дівчата успідомлюють цінність кохання, що сприяє особистісному зростанню.

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s