Ідилія в пеклі, Я. Гашек | відгук на книгу кращу за Швейка


гашек  Маленький томик в твердій палітурці, 340 сторінок. Легко поміщається у внутрішній кишені нАрмальних курток.  Вміщує 50 коротких і часом дуже перчених оповідань. Спеціалізоване видавництво сатирично-гумористичної літератури ‘ТОЛОКА’. Ось у вільному доступі є численні достойні переклади започаткованого ще в 1969 році проекту по виданню шедеврів світової сатиричної і гумористичної л-ри.

Щиро кажучи книга набагато смішніша, концентрованіша, барвистіша і соковитіша за Швейка. Рука письменника відточена до досконалості і з неї раз-по-раз злітають перли. Дуже гарна техніка і стиль написання. Одразу вчувається атмосфера від манери оповідок.

”У шість місяців я з’їв свого старшого брата і вкрав з його труни всячені образки, а потім сховав їх у постелі служниці. Її вигнали зі служби за крадіжку і засудили на десять років каторжної в’язниці за обкрадання трупа і там вона загинула не своєю смертю, побиввшись на щоденній прогулянці з іншими арештантками. ….А втім бонна не довго гуляла зі мною: як мені було півтора року, я відвів її до казарм на Карловому майдані й за дві пачки тютюну продав солдатам на втіху.

”На вулицях видно було юрби заплаканих людей. Шість душ збожеволіло з жалю та від плачу. Тринадцять виноградарських жінок і дівчат осліпло. По всій Чехії палакали жінки. Матері тисли до серця своїх синочків і донечок. У материнських обіймах задушено п’ять хлопчиків і шість дівчаток. ”

”Ця обставина наштовхнула  його на думку створити начеревний пояс проти вродженого кретинізму, спадкового ідіотизму й раптових нападів недоумства, коріння яких приховане у розпуному способі життя. ”

Оцінка: 9/10. Хотілось би читати на кремовому цупкому папері, а не на білому офісному 😦 Хоча прошита книжка добротно і на совість. ДУЖЕ РАДЖУ. Тим паче, що оповіданнячка такі короткі і захопливі, що книга є ідеальною для черг в супермаркетах і держ-бюрокр_установах, метро, громадському транспорті, туалетах тощо. Для тих в кого ерідери – КАЧАЄМ ТУТ

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s