Я. Грицак `Життя, смерть та інші неприємності`| рецензія


грицак  Передовсім про формат. Це збірочка есеїв написаних у різний час, опублікованих у різних онлайн та паперових ресурсах.

224 сторінки, папір кремовий, товстий, цупкий. Через маленький розмір і простоту викладу – читається дуже швидко. Багато цікавих думок, тез, концепцій. Манера викладу дуже свіжа, небанальна із сильною тягою до простоти. Сам автор каже що по декілька разів переписує текст, поки той не стане достатньо простим. Читання було легким, цікавим і приємним.  Особливо смакували дуже вдалі детальки із побутової, неполітичної і неекономічної історії.

Написаний у 2010 прогноз каже, що Україна на найближчі 25 років залишиться цілісною в тих самих кордонах. Як бачимо пройшло лише 4 роки, а прогноз геть не справдився і виявився повністю помилковим. Вкотре бачимо, що епоха постмодерна інтернетна стала така динамічна і непередбачувана, що навіть такі поістину розумні мужі як Грицак повністю помиляються у прогнозах навіть на 4 найближчі роки. Змушує задуматись, еге ж?

Оцінка 8/10. Усім раджу для затравки. Втім, якщо ви не фанат читання – то краще читайте бізнес-літературу, чи щось технічне що вам там треба.

Ключові слова: модернізація, вестернізація, американізація, євреї, негероїчна історія, селянськість, героїзація, міфи, регіональна донбаська ідентичність.

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s