‘McDonald`s. Как создавалась империя’ by Рей Крок| рецензія


 Що таке корпорація Макдоналдс? Чим вона є для світу людей. Як мінімум надпотугою, що у 2010 мала 32 737 ресторанів у 118 країна із виручкою більше $24 млрд. Одна із найпотужніших мереж, навіть у сенсі просто мереж, яка досягла неймовірної уніфікованої якості. І зараз цей потенціал і інфраструктуру можна дуже юзати по іншому, виходити за рамки просто торгівлі їжею тощо. А наприклад поширювати літературу, проводити фестивалі…. Але це вже мій ліричний відступ у футурологію.

Книжка переповнена деталями і є скоріше художнім романом, аніж бізнес літературою. Сам Рей Крок є чудовим розповідачем історій. І основною перевагою і цікавістю для читатчів  окрім  деталізованої історії зародження корпорації – є сам неймовірно чудовий стиль розповіді автора. Він справді мастак творити наратив, розповідне полотно. Тому книга буде навіть більше цікава письменникам-початківцям. Можна дуже багато почерпнути із структури стилю автора.

Просто неймовірно деталізовані діалоги, колір машин, чіткі цитати телефонних розмов, ключові деталі переломних моментів, які виводили локомотив на інший напрямок. Дуже послідовна і логічно побудована манера викладу. Присутні усі цифри, ціни, числа кількості товарів.(напр. 35 тис бургерів, чи 50 паперових стаканчиків за 1.5 пенса).

Є багато моментів заглиблення у аналіз тодішньої ситуації, власного становища, розгладання призми свого характеру. Речення прості, без складних складнопідрядних речень ітд.

Історія дуже-дуже цікава, стиль художньо технічно класний, витриманий, деталі соковиті. Читається на одному подиху. Але не більш. Ніякої філософії, революційних ідей чи рецептів. Єдина ідея проходить наскрізь – аби відкрити франшизу Макдональдс і стати мільйонером не треба бути розумним сильно, чи талановитим, чи генієм – треба бути просто готовий дуже багато впахувати, вкалувати на виснаження, просто дуже багато і тяжко працювати і успіх прийде. Постійно вчитися, помилятися і виправляти помилки. Особливо тепер, коли корпорація може підставити дуже розкачане м’ясисте плече – ніякі проблеми не страшні, якщо є суб’єктивна готовність вчитися, працювати, еволюціонувати і вдосконалюватися.

Оцінка. 9/10. Якщо хочете легкого і цікавого чтива – ця книга якраз для вас. Але якщо хочете піднатаскатися теоріями, рецептами, навичками, всякими там техніками чи стилями управління – то в книзі цього немає. У ній є історія, розповідь, наратив у кращих традиціях оповідок.

3 thoughts on “‘McDonald`s. Как создавалась империя’ by Рей Крок| рецензія”

  1. структура стилю, хіхі
    якщо сказати там само просто “структури й стилю”, то сміх мине, а нормальна думка з*явиться

  2. а взагалі – традиційний текст про американську мрію. от (я не про рецензію, а про рецензоване).

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s