Перші 23 враження від Харкова… деталізовано до чортиків


1. Автомати із водою питною.

Їх дуже багато. Вони в ларьках, магазинах, на вулицях біля кіосків і просто на вулицях у житлових кварталах. А де багато просто молоковозів із водою. Я у місті лише кілька днів і кожного дня мені трапляються по декілька разів. На Західній Україні це тільки зароджується, чи то пак відновлюється ця традиція водопостачання. У Франківську я знаю тільки декілька таких водоматів у всьому місті.

2. Тенісні столики майже в кожному дворі в спальних районах.

Я так розумію була якась спеціальна програма чи що. Та й зважаючи на промислову потугу міста це значно простіше зробити в Харкові, ніж скажімо в Ужгороді чи Франківську. Дуже сподобалося просте вирішення із сіткою – вона з простого дерева, прикручена звичайними кутниками на болтах.

3. Високовольтні електростовпи у межах міста.

В інших нас.пунктах такі стовпи винесені за межі міста, а в Ха вони усюди. Все стає зрозумілим коли далі під час прогулянок бачиш десятки величезних заводів. Промисловості потрібно багато енергії.

4. Функціональні АЛЕ НЕКРАСИВІ ФАСАДНО, практично продумані мостики,  пандуси, під’їзди.

І Взагалі з багатьох деталях простежується практичність, яка повністю домінує над естетичністю вигляду зовнішнього. Також чітко видно що ЖЕКи тут працюють незрівнянно краще. Списую на близькість до Росії, совку і Союзу загалом. Під’їзди новопофарбовані, але в реально ублюдські кольори. Багато фасадів і тротуарів, переходів підрихтовано так по-господарному, але з таким естетичним несмаком і недбалістьо-уродськістю що аж хапаєшся за ліву цицю.

5. Бабці з цигарками досі існують в Харкові. Ті які продають в роздріб.

6. Погреби у дворах багатоповерхівок спальних районів із дашковими вентиляціями

Це взагалі мене винесло в аут. Там досі тримають картоплю, мішки з усяким мотлохом. Як у нас в підвалах чи ящиках на сходових прольотах. Виявляється колись кожному виділяли якщо не гараж, то погріб. Оце так зв’язок із селом. Якось помітне таке знову тяжіння до практичності і комфорту побутового. Втім таке більше не роблять. В погріб то лазиш може раз на тиждень, а у двір діти кожного дня виходять гратися.

7. Численні спорт- і дитячі майданчики, навіть вздовж алей, бульварів і проспектів.

Узагалі в Харкові десь в разів 5-6 більше майданчиків аніж скажімо в Франківську. Дуже помітно що десь нагорі дали вказівку рівномірно територію міста вкрити цими майданчиками. Бо більшість із них дуже нова.

8. В Ха і досі збереглися реліктовий класичний вид гопників, що мешкали колись у всіх спальних районах усіх міст нашої країни.

Втім якщо в Києві навіть на Троєщині вони вже поодружувалися, понароджували дітей, та окультурилися через інтернет, то в Харкові місцями вони збереглися у геть незайманому виді. Мені почасливилося натрапити якраз на таких. Вони загопстопили мене серед білого дня в алейно-парковій зоні. Вдалося сторгуватися за 2 грн аби не відгребти.

9. Пенсіонерка в спідниці, 65+, і в кросівках.

Ще один яскравий штрих до любові до практичності і функціональності в ущерб красі.

10. Усі тротуари покриті десятками порожиків(бордюрчиків)

Це просто вбитися і не встати. Це насправді дуже впливає на популяцію мислителів і письменників у місті. Бо лише поринаєш в роздуми і віддалаєшся від земного, як тут таки перечіпаєшся і чортипохаєшся аби не запороти носом. Коротше ці порожики призводять до того, що ти не можеш повністю зосереджуватися на роздумах і мріях, а доводиться постійно пильнувати куди ступаєш. Це напружує, дратує і навіть трохи втомлює. Тут знову ж таки гадаю роблять аби швидше і не запарюються загальною концепцією інфраструктури міста. Кожен магазин чи двір облагоплитчує ділянку навколо себе і відділяє її бордюрчиком.

11. Стихійна реклама у вигляді графіті чи банерів на будинках – на рівні 2-их поверхів

12. Двори спальнихів(спальних р-ні) дуже нагадують лісопаркову зону.

Це теж пов’язана із особливістю міста. Будувалося багато заводів і до них відразу поселення робітничі, які тепер поставали районами міста. В Україні усюди не квартальна, а дворова система – із деревами і простором поміж будинками, але в Харкові це відчувається найдужче. Реально таке враження що будинки знаходяться в якісь рекреаційній лісопарковій зоні. Дуже часто простір з деревами у дворах значно більший за простір-площу самих будинків. + враження довершує відсутність під’їздів для машин до під’їздів будинків. не знаю з чим це пов’язано. Можливо тодішні радянські проектувальники не могли подумати що настане час і майже кожен буде володіти машиною.

13. Мега-велика кількість лавок. Майже біля кожного під’їзду кожного двору міста.

Сходу так на око – десь у 8-12 разів більше, аніж у Франківську. Теж мабуть пов’язане з тим, що тут в кожному під’їзді певно є хтось хто на заводі працює і може руками не тільки лавку зробити чи поремонтувати. В той час як в франику є просто цілі квартали гуманітаріїв, істориків-економістів і т д. А язиком плескати – лавку не зремонтуєш.

14. Хаотичне, невпорядковане тягніння кабелів.

Навіть в прицентрових районах тягнуть так уродсько – як у Франківську на дахах. Кабелі і газові труби тягнуть як хочуть і нерівно, низько і криво.

15. Лібьодки(підкажіть хтось укр відповідник) для одягу із вікна і до найближчого дерева.

Знову ця індустріальна смікалка. Робиться із двох шматків дошки, двох роликових коліщаток і мотузки звичайної.

16. Багато скіпів- смітників для будівельних відходів.

Як у розвинених країнах Заходу. Якщо у нас значно сильніше сортують тільки пластикові пляшки, то тут ще й будівельний мотлох.

17. Пронумеровані виходи із метро.

Тут сором києву. Харків’яни пішли вперед. Це так зручно, особливо домовлятися про зустріч і легко знаходити одне одного.

18. Ізобіліє красивих дівчат і взагалі студентів.

Значно студентськіше місто за Київ. Тут вперше гостро відчуваєш проблему вибору. Не полишає відчуття скінченності своїх ресурсів, передовсім часу, мотивації, енергії, цікавості, спраглості, подиву.

19. Економічно сприятливий клімат.

Дуже мало дощів випадає. Порівняно із Львовом чи Фраником. Значно менш вітряно. Сухіше, тепліше. Для велоруху і прокату 🙂  однозначний плюс

20. Багато велосипедистів. Багато веломагазинів, реклами велосервісів, сприятливих наче велодоріжки широких тротуарів. На Барабашово(найб у Сх Європі ринок – більше 70 га) є величезна секція велотоварів. Навіть біля гіпермаркету НОВА ЛІНІЯ мною була зазондована на автопарковці – велопарковка. Це нечувано круто як для України. Дуже багато фіксеристів на тонких колесах і взагалі міських велосипедів, а не обивательсько-тупо гірських. Люди більше шарять в техніці і веломеханіці і взагалі у велотеорії. (На тонших колесах легше, і набагато швидше їздити АНОНИ!!)

21. Десь кілька сотень точок із випічкою фастфудною КУЛІНИЧІ.

Харків ними аж кишить. Вони на усіх зупинках в усіх районах. Ціну дуже деморкатичні, випічка смачна. Дуже успішний бізнес. Вдало вибирають формати – є кілька видів – від звичайних випічкових міні-кіосків як Форнетті, і аж до кав’ярень типу чи кафешок-ресторацій.

22. Люди назагал значно менш дружні, відкриті, комунікабельні, привітні.

Після Харкова західна Україна видається Польщею чи ще навіть більшою європою. Там порівняно дуже френдлі всі. Усміхаються, підкажуть як кудись дійти тощо. А в Ха можуть гаркнути, сказати в магазині – що вони тобі не довідкове бюро – іди запитай деінде тощо. таке саме в метро і маршрутках, магазинах, скрізь. Певно дається в знаки близькість до росії і чорнушних її серіалів. Люди якісь назагал озлобленіші за західняків.

23. Багато совку

Починаючи від назв житлових масивів типу ЖИЛСТРОЙ-1, і закінчуючи символікаю, пам’ятниками, раднаркомівськими і червонопрапорними вулицями, станціями метро тощо.

24. Бабки під під’їздами.

Їх нереально багато і все як і описував Тернопільський Сірий.

25. Супер-економні, дешеві і практично зручні смітники

далі бонус фотки, що пригледілися.

Ось обвал якогось заводу з холодильним обладнанням. Стався кілька днів тому. Ніби після техногенної катастрофи або АТО.

Зекономо-креативили на табличці із номером та назвою вулиці

Прикольна ідея для велозамка-ланцюга. гадаю достатньо буде 4-ох ланок.

7 thoughts on “Перші 23 враження від Харкова… деталізовано до чортиків”

 1. В житті не бачила у Харкові автоматів із питною водою, хоча прожила там немало років та досі часто буваю)))

  Пункти 5 та 6 – таке щастя є не тільки у Харкові, а убільшості східних та центральних міст України.

  Стосовно клімату – як на мене, він набагато більш континентальний за центральну і тим паче західну україну. Літом там суха спека, пил катається клубками та нема жодної живої душі, бо студенти роз”їжджаються. А взимку часто і дощі і болото під ногами або ж мороз дикий.

  1. Найочевидніше — лебідка. Так, російська калька, але зрозуміла для більшості й зафіксована в словниках. http://sum.in.ua/s/lebidka

   Катеринка більше з шарманкою асоціюється. http://sum.in.ua/s/katerynka

   Не впевнений, щоправда, чи можна харківський пристрій назвати саме лебідкою/лебёдкой — по-моєму, це щось трохи інше.

 2. Гм, я згодна хіба з 3-5 пунктами 🙂
  Для мене
  1. Велика кількість молоді.
  2. Парки і місця для прогулянок + лавки в них.
  3. Архітектура.
  Взагалі особисто мені атмосфера Харкова здалася дуже приємною – напевно, через екскурсію від друга 🙂 З радістю завжди думаю про імовірність повернутися туди.
  До речі, чомусь фотографії трохи видовженими виглядають.

  1. Гадаю ти була в Харкові екскурсійним форматом – тобто кілька днів. Моє ж враження складене після тривалого перебування(2 тиж) в Харкові.

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s