‘Пикник на льду’ Андрія Куркова | рецензія на книжку


 Image Вже до всіх напевно просочилися промінці слави ‘найуспішнішого’ українського письменника, визнаного передовсім закордоном.(Переклали більше як на 36 мов). Парадоксальною штахетиною в творчості є повна російськомовність творів цього українського автора. Родимки-перчинки додані всмак, збалансовано. 

Чого тільки варте дуже гармонійне введення у сюжет пінгвіна із пороком серця, який втім непогано заробляє відвідуючи похорони братків у своєму поминальному від народження смокінгу.

Пересадка серця 4-річного хлопчика пінгвінові. І врешті віртуозне, як розкалена лопата по маслу, закінчення залишає відчуття повної сатисфекації 🙂

По мірі читання твору, намагаєшся зрозуміти до чого ж тут  пінгвін і коли «вистрілить» його сюжетна куля, коли стане зрозумілим задум автора стосовно цього персонажу, який з’являється, зникає, мовчки дивиться, інколи притуляється, інколи відсторонено спостерігає…І раптом розумієш, що пінгвін створює особливу атмосферу в творі, такий собі пінгвінячий «chillout» і коли один з персонажів сказав, що пінгвін на похоронах – це «круто», то я відчула, що пінгвін у творі – теж круто.

_________

Недоліки:

– дуже бідна мова(без порівнянь, епітетів, метафор і тю-іншого черкаського 🙂 дріб’язку

А тому місцями ковтається дуже сухо і дуже вже хочеться змастити хоч трішки. 

– в детективцю нема ніяких глибоких ідей, не порушено ані тем ані проблем. Тому часом ловиш себе на думці, що так вже і до Донцової та іншого легесенького чтива недалечко.

Втім, 

Загалом книга залишає приємне враження. Динамічний та інтригуючий детектив про письменника-невдаху, якому запропонували писати некрологи на живих людей. Небанальний сюжет, що гостро розвивається на тлі буремно-каламутної епохи 90-их в Україні.

______

Оцінка: 8.3/10. Рекомендую до прочитання. тим більше що обсяг мізерний.

One thought on “‘Пикник на льду’ Андрія Куркова | рецензія на книжку”

  1. дуже довго принципово не читала Куркова через його всюдисущу популярність, потім відвідала його майстер-клас, і була зачарована його гумором, вдумливою розсудливістю та цікавими історіями. Тож відважилась почитати “Львівську гастроль Джиммі Хендрікса”. враження дуже схожі до Ваших – класний сюжет, цікаві герої-родзинки, непогано прописані характери, але відсутність ідей та проблем трошки розчарували. Щодо мови претензій як таких не було, “Гастроль..” на мою думку написана досить смачно.

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s