Розумний надгробок та е-кладовища | переосмислення цвинтарного простору


Багато прогресивних людей виколупали із себе сили інерції і давно є прихильниками кремації. Це естетечніше – 1) твоя плоть не гниє, пронизана черв’яками, кротами і багатоніжками.

2) це економить простір – гектари землі не витрачаються на кладовища, на які більшість людей приходить лише один а то й менше разів на рік.

 3) це є більш соціально комфортним для плекання культу предків. Прах родича можна тримати дома, або закувати в кулончики і роздати усім видатним і заслуженим родичам.

Але зараз не про це. Якщо коротко – Уявіть собі надгробок у вигляді 42-дюймового планшета(тачскріна), що живиться від сонячних панелей на торці. ВІдтак з’являється нагода і приваба навідувати померлих хоч кожен тиждень, адеж можна почитати його блог, продивитися домашнє відео, його ютуб канал, полистати фотки небіжчика ще за кращих часів, коли той був живий.

Таким чином кладовище може перетворитися на затишні криті ангари, або куполи(як на марсі) із затишними диванчиками, де збираютсья ще 2-3 живих випускників і по-черзі згадують однокласників, або правнуки вивчають щоденники і онлайн-профілі своїх видатних дідусів.

Або навіть поспілкуватися для особливо сентиментальних або вже старечо-маразматикуватих дружин із клоном на базі штучного інтелекту(який буде сипати цитатами, які покійник любив юзати в соцмережах, блозі, переписці в скайпах і пошті).

Таким чином можна вести культуру до кладовище-центричності(макс.), а мін. – то просто переосмислити   цвинтарний простір і розширити його функції, надати йому нового соціально-побутового змісту.

  Інше вдосконалення – це перетворення кладовищ  на сонячні електростанції малої та середньої потужності, які будуть живити найближчі поселення. Отримуватимем енергію так сказать із соків предків:) + відтепер можна буде підзяряджати ноути і телефони прямо на цвинтарі, а особливо електровелосипеди. Одразу біля кладовищ можна буде повідкривати е-заправки для електромобілів. Уявляєте собі – заїжджає Фіат Пунто поміж могилок, на надгробному камені  красується заправочний пістолет із ще не засохлою краплею петролу – до нього тягнеться рука і таки знімає його(в нашому випадку просто розетковий штепсель) і вставляє собі в бензобак(в нас – в розетку). Ой, щось починає нагадувати еротичний роман. Окей. А за той час, поки машина підзаряджається – водій і компанія мають fun – грати в гру – хто знайде найцікавішого усопшого, – бігаючи від надмогилка до надмогилка,  вишукуючи всякі приколи із ютубу, соцмереж і взагалі всього масиву інформації про місцевих успоших, через тач-скрін надгробки. + як бонус на надгробках багатших людей можна буде порубатися в X-box One або Playstation 4, а то й постріляти зомбаків-дідусів-бабусів 🙂

Висновок: Як бачимо, за менш-більш креативного підходу тисячі гектарів землі, із заритими в дерев’яні коробочки трупами, можна цілком гармонійно і комфортабельно інтегрувати у транспортно-інфраструктурну площину, витягаючи звідси всеможливі бонуси.

Ну і не зайвим буде нагадати, що всі інженерні рішення вперше були запропоновані китайськими дизайнерами( ну хто ж іще міг би так перейматися освоєнням простору?!:)

_____________

Надихався звідси

тутайво

2 thoughts on “Розумний надгробок та е-кладовища | переосмислення цвинтарного простору”

  1. короче соц мережа небіжчиків, місто Сонця Кампанелли, веселий цвинтар Стуса, дед-спейс….

    гарно описано. живо так. і нічого моторошного.. ти вмієш оживляти цю тему, надавати їй нового життя, звучання.

    а уяви собі, коли будуть вже якісні прототипи штучного інтелекту, то можна їх позавантажувати на ці е-могили і гроби будуть між собою знайомитися, комунікувати на основі тих обширних біографій, і далі продовжувати жити. Потім будуть скарги сипатися від деяких могил, що їх ігнорують або ображають і так далі. Для якогось мультика це би пішло. в сенсі такий сюжте нереальний)

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s