Покоління болю


У кожного бувають хвилини слабкості, – говорять сильні у хвилини стійкості.

Навіщо плекати українську мову? Вкладати години-дні-тижні свого життя на переклад вікіпедії на українську, знімати відео на ютуб не перспективною і вигідною англійською, а українською? Нащо купляти книги рідною, якщо спект англомовної літератури значно ширший, теми цікавіші, написано глибше і якісніше? Нащо чекати на дубляж, – можна ж англійською. А знаєте як повно представлені музичні напрямки?

Врешті решт, англомовна планета дозволить швидше розвиватися науці. Стрімкіше еволюціоновуватимуть соціальні структури. Колонізація марсу стане ще досяжнішою.

Можливо варто перестати борюкатися….і врешті прийняти невідворотнє.(невідворотнє що?)

Може весь ключ у ‘поколінні болю’. Всього одне покоління має принести себе в жертву – і відмовитися від рідних мов, виростивши своїх дітей англійською. І цього буде достатньо, щоб більше не переживалися в таких масштабах трагедії лінгвістичного упадку внаслідок лінгвістичної неконкурентоспроможності як зараз.

Коли щось перестає бути успішним, чи принаймні економічно виправданим, але ми всеодно по інерції чи внаслідок непереборного внутрішнього пассіонарного потягу продовжуємо це робити-культивувати- практикувати. Коротше це щось тоді відходить у сферу сентиментального, сакрального, реліквійного.

Де вихід? Чому україномовної аудиторії в принципі не може бути більше 50 млн?

Я хочу щоб ви розмножувалися. 

Негайно.

Цікаво в такому разі, якщо людина поставила собі за мету якомога більше розмножитися. Наробити собіподібних копій із власного сімені. Зважаючи на фізіологічні  і фандрейзингові можливості – на скільки можна приростити кількість населення власної етнографічної групи? Гадаю теоретичний ліміт лежить десь в районі 17 000 запліднень. На практиці ж доведеться займатися лише двома речими  – фандрейзити гроші на виховання потомства і оплату праці команди із пошуку самок-волонтерів. Так можна здійснити подвиг, прислужитися нації – і на пенсії матимеш свою власну армію дронів. Щось це дуже мені нагадує людину, що кладе за мету – написати за життя якомога більше статей у ВІкіпедію.

 

9 thoughts on “Покоління болю”

 1. Перша половина класно написана, друга – тупа.

  В розмноженні головне кількість, а якість. Британці не розмножувались, вони навчили англійської індійців, які розмножуються краще.

 2. В основі усього економіка. Економічних переваг від україномовності небагато, а отже і конкурентною англійській українська бути не може.

 3. І хто вам сказав, що, прийнявши англійську мову, наступне покоління українців одразу випірне на вершину англомовної маси, а не просто розчиниться в її нетрях? Звісно, якби всі українці мали якусь вроджену перевагу перед рештою світу… Але де ця перевага?

  Щодо розмноження. Головні перешкоди:
  1) Жінки працюють — часу на народження дітей не лишається. Вихід: заборонити жінкам працювати за межами власного дому.
  2) Вихід частини початково україномовних людей (і найбільш продуктивної частини, на жаль) з україномовної зони. «Покоління болю» триває вічно, а ті, що не перейшли до нього, постійно його поповнюють частиною своїх нащадків. Вихід: обмежити вивчення іноземних мов і розподілити його між носіями української так, щоб довільно взятим двом українцям було важко знайти спільну іноземну мову, якою вони володіли б.

  Щодо економічних переваг. Забийте на економіку. Ми пишемо тут українською не тому, що нам за це хтось платить — просто мова є для нас таким же джерелом комфорту, як і гроші в кишені (звичайно, вони лежать у різних площинах, але…). Саме формулювання «покоління болю» передає увесь наш жах перед цим проміжним станом. Зробіть так, щоб інші усвідомили цей жах. Якщо це зупинить відтік україномовних мізків, через якийсь час ми матимемо й щось схоже на економіку.

  Ще: треба нарешті зрозуміти, що мовна експансія — єдиний спосіб для нашої спільноти «розмножуватись» із необхідною швидкістю. А в сприятливих умовах це також може забезпечити нам притік мізків із чужих «зон болю».

 4. Пекуче питання! По-перше, навіщо це все? Я думаю, що порядна людина повинна “плекати”, як ви висловились, свою рідну мову. Просто тому що це частина її розуміння світу. Ця частина стала підвалиною світогляду; а згодом і всієї інформації, яку людина накопичила і навіть стосовно іноземних мов. Вся наступна інформації потрапляє в свідомість крізь фільтр материнської мови. Ось для чого треба пручатись.
  Інше питання, що особисто я не вважаю українську мову своєю рідною. Я багато думав про це і виніс як висновок, що не може бути рідної мови для країни. Рідна мова – це категорія, яка може стосуватись тільки конкретної людини. У більш ширшому розумінні, рідна мова може бути у кожного своя, але це зовсім не перешкоджає суспільному взаєморозумінню.
  Дуже кумедно спостерігати, як багато моїх одногрупників, а згодом і співробітників, увіровали, що їхня рідна мова – українська на підставі тільки того, що їхні прізвища мають українські окінчення. Іншим словом, як “увіровали” я це назвати не можу. На повірку виявляється, що “рідність” ця не підкріплюється ані добрим володінням мови, ані пам’яттю спілкування з матір’ю у перші роки життя, ані взагалі нічим. Просто їм так у школі сказали, що було спочатку гноблення, потім знову гноблення, потім більшовикі знову погнобили і тому, дітки, ваша рідна мова українська. Це так не робиться. Це не працює. Не можна такими тупими методами змінювати світ. Ось це кумедно.
  А англійська тут ні до чього. Світ – це неоднорідне явище. Завжди є країни, які вириваються вперед. Їхні мови автоматично стають більш значущими. Була колись грецька, потім латинська і т.д. Зараз черга англійців. Наздогнати англосаксів українцям самотужки неможливо. Хоч по 17 000 кидків сім’я зроби, це не змінить ситуацію на макрорівні.

 5. Без виходу в Середземномор’я колонізувати Африку проблематично (аналогічно, хоч Колумб і був генуезцем, на американському континенті нема генуезьких чи італійських колоній). Хоча, якби козаки не лише взяли Царград, а й змогли втримати його, можна було б говорити й про Українську Північну Африку 🙂

 6. Пару днів тому прочитав твою статтю, але зараз стрільнула думка. Тут можна розглянути два напрями розвитку: перший який ти навів “покоління болю”, а другий це покоління, яке “принесе себе в жертву” і буде раком пахати, щоб витягнути україномовне населення на рівень, не скажу англомовних країн, а просто на мейнстрім розвитку націй світу. Як для першого так і для другого варіанту треба до біса людей, тобто такі теорії малоймовірні. Хоча можна їх поєднати, спочатку якийсь кавалок суспільства “покоління болю”, яке виховає покоління прогресивних розвинених індивідів, які себе принесуть в жертву і будуть пахати (це ж так дико в українських реаліях:))) )

  1. хм. в принципі, покоління раком, – це достойна альтернатива. Тільки в цьому разі треба ще більше сподвижництва і мучеництва. Тому що так вкалувати – значно важче, аніж просто принести в жертву мовний габітус.

 7. Якщо не помиляюсь, у скандинавських країнах найбільший відсоток людей у світі (десь 90%), які знають англійську мову (як другу іноземну), і при тому вони мають і свої рідні мови. Тому не обов’язково відмовлятись від української.

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s