Три листки за вікном (В. Шевчук) | рецензія на книгу


  Якби не остання частина – ебук пішов би на розпал гірського казанка з гречкою, або на шліфування таких природніх дуп, якими ми усі володіємо. Перші два листки ведуть мову про дуже древні часи, коли в житті людей нічого не відбувалося, а якщо й щось відбувалося, то швидше за все у думках, чутках, плітках і розмовах на кухнях і в шинках. Назкрізний тяглісно-поколіннєвий персонаж – є макетом пенсіонерських заготовок, колись непоганого романіста ‘воплощєнієм’ депресивно-нещасного інтроверта, такого собі нефартового споглядально-міркувального овоча самозаглибленого на власному егоцентризмі(читай власній нездатності влаштуватися у світі). Тож впродовж цілої купи десятків сторінок ми(орди читачів) спостерігаємо, як людину-тріску кидає об берег і несе на хвилях течія річки-життя. При цьому людина-тріска не має ні достатньо сміливості, ні впевненості, ні якогось стержня(про що писав Донцов і багато до нього:) ні ціннісної основи за що би вона могла вхопитися. Тому й чуємо защораз лише пискіт та скигління  – і розв’язне тараторення про цей такий чужий світ і злих людей.

І нарешті найцікавіший кусок – останній. Автор схоже розписав трохи руки і мозок розмерзся і ми вже маємо тягучу і густонудну наче патока містичну драму із нечисленною к-кістю подій.

далі спойлер!

Найкрутішим моментом стала здатність героя(вчителя школи в Житомирі за імператорських часів) роздвоюватися і наступивши на тінь будь-якої людини, шпигувати за нею своїм астральним(нематеріальним) тілом.

Ще один плювок, авторові у площину лиця: деталізованість епохи і її атмосфера взагалі неопрацьовані. На таку достовірність опису спромігся би перший-ліпший відмінник численних гімназій західної України.

Фе! Я сподівався чогось, якщо й не дуже видатного, то хоча б вдалого із гарно переданою атмосферою епохи, а твір виявився відверто сирою і недопрацьованою розминкою.

Оцінка: 4/10. Не рекомендую. Краще почитайте щось цікавіше, може й зарубіжне, або того ж Іздрика, чи Андрухоїда.

3 thoughts on “Три листки за вікном (В. Шевчук) | рецензія на книгу”

  1. Хай пишуть аби як. Кількість також важлива. Надихненний їхнім прикладом паперопсування хтось більш блискучий може взятись за клавіатуру. І тоді скоється містичний акт народження витвору мистецтва. Валерій, пишіть ще, пишіть більше і розкрийте образ упиря-гімназиста на достатньому рівні, щоб численні україномовні блоґери могли написать “Так, Валєра знає своє діло”. Додайте сексу, крові та наркотиків, а також мудрих і простих істин про життя – ось і буде шедевр.

    1. ну навіщо так стериотипізувати. Зумів би хтось взагалі без наркотиків, сексу, бійок зацікавити. Нові покоління не так зіпсованіші, як розвиненіші за попередні.

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s