Що дає карта криміногенності районів міста | урбан маркування


поговоримо про вуличні знаки, але не дорожнього руха, а соціального спрямування. Уявіть собі, що на основі різних статистичних даних вулиці міста почали б маркуватися різними соціальними вуличними знаками. Почнемо із наглядного прикладу:

Ну по-перше, спираючись на дані міліції будується карта криміногенності районів і в найзловіщіших точках розміщуються ось такі значки, які як злодіїв відлякують, так і беруться на облік міліцією – і туди відряджається більша кі-лькість патрульних. Та й самі мешканці ввечері воліють обхоти найтемніші участки, помарковані ось такими знаками.

У Лондоні вже таке працює. Та і в інших містах світу, проте ще не набуло промислово-конвеєрного розмаху. Маємо шанс зробити таке в Україні. Різні значки. Не тільки про злочини, а й про інфраструктуру – типу – тут дешевші ціни на житло, тут найдешевша у місті їжа. Коротше головне дати простір уяві і підзбирати статистичні дані. Пишіть в коменти ще ідеї – що б корисного можна було маркувати на вулицях міста.

івіваіваіва

6 thoughts on “Що дає карта криміногенності районів міста | урбан маркування”

  1. Хороша ідея в короткостроковій перспективі, бо не стільки відлякає, скільки просто заохотить злочинців переміститися кудись подалі (де патрульних менше, наприклад). Щодо “найдешевших цін” – краще навпаки, писати про найвищі ціни, можливо, це дасть схожий ефект, як зі злодіями.

  2. Ідея класна але справді суперечлива. Наявність знаків у перспективі призведе до протилежного ефекту – злочинці дійсно оберуть собі більш “безпечні” місця, а ціни на житло чи їжу внаслідок підвищення попиту і собі підвищуватимуться. У законах ринку такі значки можна ліпити на досить невеликі проміжки часу.

    1. гадаю не можна однозначно стверджувати, що це суто тактична штука. Не думаю що злочинці взагалі зважають на такі знаки, вони просто ошиваються у таких перевулках, які сприятливі для нальотів і грабежів. + відповідно це дуже корелює із складом і соціальним статусом мешканців району.
      Гадаю, що злочинці взагалі не надаватимуть таким знакам ні значення ні уваги. Хоча звісно краще не сперечатися а перевірити в польових експериментах.

    2. цілком можливо. більше того, у ситуації із злочинцями може бути навіть протилежна ситуація – вони вважатимуть такі місця своїми власними гетто і будуть взагалі поводити себе дуже нахабно і відверто демонструвати свою можливість хазяйнувати у певних місцях.

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s