Міста можна закодовувати у математичні рівняння | урбаністика


Тут я наріжу цитат із дуже цікавої статті і її другої частини

1)  “Ніхто не переїздить у Нью-Йорк, щоб заощадити гроші на рахунках за газ.” Чому ж тоді ми миримося з недоліками міста? Чому ми приймаємо недостатню кількість шкіл, завищену квартплатню, клопів і великий трафік? Суть їх висновку зводиться до наступного: міста є цінними, оскільки вони сприяють людській взаємодії, людям втиснутим у кілька квадратних кілометрів, краще обмінюватися ідеями та розпочинати співпрацю. “Якщо ви запитаєте у людей, чому вони переїжджають до міста, вони завжди дають однакові причини,” каже Вест. “Ми приїхали, щоб отримати роботу, або воз’єднатися з друзями, або щоб бути “у центрі сцени”. Ось чому ми готові платити високу орендну плату. Міста повністю складаються з людей, а не з інфраструктури. ”

2) , що всі ці міські змінні можуть бути описані кількома вишукано простими рівняннями. Наприклад, якщо знати населення міської зони у конкретній країні, можна оцінити – приблизно з 85 відсотками точності, середній дохід його жителів та розміри каналізаційної системи.

3) “Я можу взяти ці закони і на їх основі зробити точні прогнози щодо кількості випадків насильства або площі дорожного полотна у японському місті з 200.000 чоловік. Я нічого не знаю про це місто та нічого не знаю з його історії, але я можу розповісти вам про нього все. Причини цього, що насправді всі міста – однакові… Насправді, ми розуміємо що кожне місто – унікальне. Говорячи про міста, ми весь час говоримо про те, що їх відрізняє. Відрізняє від чогось спільного, однак ми хочемо дати відповідь на питання – що таке це спільне? ”

4)  На початку 1930-х, коли Клейбер займався біологією в університеті Каліфорнії в Девісі, він зауважив, що дуже велика кількість тварин можуть бути описані за допомогою простого математичного співвідношення, в якому швидкість метаболізму істоти дорівнює його масі, в ступені 3/4. Звідси виходить, що більшим тваринам потрібно менше енергії на одиницю ваги. Наприклад, у той час як слон у 10 000 разів більше морської свинки, він потребує лише тільки в 1000 разів більше енергії. Інші вчені незабаром виявили понад 70 схожих законів, які мають загальну назву “сублінейних” рівнянь. Не важливо, як тварина виглядає або де вона живе і як розвивалася – формула працює майже завжди.

5) Після аналізу перших наборів даних міст – фізики почали з інфраструктури та статистики споживання – вони прийшли до висновку, що сучасні міста дуже схожі на слонів. Місто за містом підтверджувало, що показники їх “обміну речовин”, такі як число заправних станцій або загальна площа доріг, керуються правилом – для того щоб місто подвоїлося в розмірі, потрібне збільшення інфраструктурних ресурсів лише на 85 відсотків.

6) За цими даними виявилося, що коли місто подвоюється в розмірі, всі показники економічної діяльності, від витрат на будівництво до суми банківських депозитів, збільшуються приблизно на 15 відсотків (на душу населення). Не має значення, наскільки велике місто, закон залишається тим самим. “Це чудове рівняння. Власне тому люди і переїзджають у великі міста,” каже Вест. “Тому що ви можете взяти ту ж саму людину, і якщо ви просто перемістите її у місто у два рази більше за розміром, то несподівано вона почне давати результат на 15% кращий у всьому, що ми можемо виміряти.”

Коли люди збираються разом, вони стають набагато більш продуктивними

7) Напередодні ввечері, Вест і я забігли до романіста Кормака Маккарті (він теж працює в інституті). Фізик і письменник протягом 45 хвилин встигли поговорити про антарктичну крижану рибу, процес редагування і конвергентну еволюцію. 
 Звичайно, що міжособистісні взаємодії у переповненомуміському просторі можуть бути неприємними. Ми не завжди хочемо говорити з незнайомими людьми в метро або штовхатися з перехожими на тротуарі. Вест визнає, що всі успішні міста є трохи незручними.

8) Відповідно до Веста, ці суперлінійні моделі продемонструвати, чому місто є одним з найважливіших винаходів у людській історії. Міста це та ідея, що дозволила збільшити наш економічний потенціал і нашу винахідливість. “Коли ми почали жити в містах, ми зробили те, що ніколи раніше не було в історії життя,” каже Вест. “Ми відірвалися від рівнянь біології, кожне з яких є сублінійним. Усі інші істоти стають повільнішими, коли стають більшими за розмірами. Але в містах відбувається зворотнє. Як тільки місто збільшується, усе у ньому починає прискорюватися. Не існує ніякого еквіваленту для цього в природі. Все одно, що знайти слона, який рухається швидше, ніж миша пропорційно їх різниці у розмірах.”

9) Але втеча завжди є тимчасовою, оскільки кожна інновація знову приводить нас до нових дефіцитів. Ми вирубали ліс, і тому перейшли до нафти, як тільки ми вичерпаємо викопні види палива, ми почнемо впроваджувати електричні машини, принаймні, поки не закінчився літій. Це допомагає пояснити, чому Вест вважає місто єдиним рішенням проблеми міста. Хоча урбанізація викликала здавалося б, небачений рівень економічного зростання, вона також надихнула інновації, які дозволяють продовжувати таке зростання.

Існує серйозне ускладнення у цих постійних сценаріях порятунку на краю провалля. Наш спосіб життя став настільки дорогим в обслуговуванні, що кожен новий ресурс виснажується швидше. Це означає, що цикл інновацій повинен постійно прискорюватися, з кожним проривом період перепочинку все менше і менше. У кінцевому результаті міста не лише підвищують темп життя, але й збільшують швидкість, з якою настають зміни.

“Це як на біговій доріжці, що прискорюється,” каже Вест. “Ми звикли до того, що великі революції відбувалися кожні декілька тисяч років. Потім нам знадобилося століття для переходу від парової машини до двигуна внутрішнього згоряння. Зараз між великими інноваціями проходить всього 15 років. Це означає, серед іншого, що вперше люди за своє життя спостерігають декілька революцій. І все це походить від міст. Як тільки ми почали урбанізацію, ми встали на цю бігову доріжку. Ми проміняли стабільність на зростання. А зростання вимагає змін. ”

10) У зв’язку з цим виникає очевидне запитання: чому корпорації настільки швидкоплинні? Після купівлі даних про більш ніж 23000 компаній, акціями яких торгують на біржі, Бетанкур і Вест виявили, що показники корпорацій, на відміну від міських, є повністю сублінійними. У міру зростання числа співробітників, обсяг прибутку на одного працівника невідворотньо скорочується.

Початок компанії, це завжди якась нова ідея,” говорить Вест. “Якщо пощастить, ідея спрацьовує. Всі щасливі і багаті. Але з часом керівництво починає турбуватися, щоб компанія виглядала найкраще, і тому наймає усіх цих людей, щоб стежити за паперами. Це початок кінця. ”

Небезпека у тому, що неминуче зниження прибутку на одного працівника робить великі компанії все більш уразливими навіть до невеликих змін на ринку. Через те що компанія тепер мусить підтримувати дорогих співробітників – накладні витрати зростають з розміром – і навіть незначні порушення можуть призвести до значних втрат. “Компанії вбиває їх потреба постійно зростати”

3 thoughts on “Міста можна закодовувати у математичні рівняння | урбаністика”

  1. Бракує посилання на другу частину. Як тут, так і на текстах.

    І все можна закодувати у математичні рівняння. Все що можна виміряти і порахувати.

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s