П’ять порад кінезітерапевта | Е. Драч, бард


(публікація: Едуард Драч в гугл +) | Хто такий Е. Драч?
1. Почнемо з питного режиму. Зараз на деяких пляшках із мінеральною водою (здається, 1.5 літра) пишуть великими літерами “ВАША ДЕННА НОРМА”. З сучасної наукової точки зору, для людей, які ведуть активний спосіб життя ця норма явно занижена. Людина має випивати близько 12 склянок ( приблизно 2.5 літрів) чистої води. Бажано, до 16.00 (в крайньому разі — до 18.00). Ця часова норма запобігає набрякам, адже саме в цей період активно працюють нирки. А велика кількість води необхідна тому, що вона робить м’язи еластичними, а м’язи несуть її органам, біля яких безпосередньо знаходяться. Підвищувати кількість випитої води до цієї норми можна поетапно — по одній склянці в день, роблячи відповідні відмітки, наприклад, у настінному календарі.
2. Харчування. Перед фізичною роботою найкраще вживати вуглеводні — каші, фрукти, овочі. А після такої роботи — білок, з якого для м’язів більше підійде саме біле м’ясо (курка, індичка, кріль), нежирна риба й м’який нежирний сир. Важливо не сплутати. Наш легендарний богатир Іван Піддубний надавав великого значення саме кашам у харчуванні силачів перед тяжкою роботою. І зазначав, що м’ясо, з’їдене перед нею “забирає силу”.
3. Ніщо так не оздоровлює, як діафрагмальне дихання, відоме ще з давньоіндійських і давньокитайських трактатів. Видих животом за участі пресу, що включає діафрагму, вентилює легені згори донизу, запобігає застою в легенях і нормалізує кровообіг та плин лімфи в черевній та грудній порожнинах. Він також є і натуральним знеболюючим засобом. До речі, типовий природній акт, що містить діафрагмальне дихання — сміх. В діафрагмальному диханні й у самому акті сміху беруть участь м’язи черевного пресу. Не дарма ж кажуть: “Сміялися, аж животи понадривали!”. Плач теж містить елемент діафрагмального дихання, то чи ж не від цього людині стає легше?
4. Коли є вибір — бігти чи йти, вибирайте швидку ходу. Біг — не дуже фізіологічний тип руху для людини. Природою він призначений як “евауаційний”, коли треба швидко зникнути, наприклад, з поля зору хижака. Хода, особливо, вгору, “прокачує” м’язи й судини ніг, тазу, й особливо, малого тазу. А також м’яко й природньо збільшує мозковий кровообіг. Недарма великі письменники й поети минулого так любили ходити по кімнаті, пишучи свої твори. А писали не за столами, а за “конторками”, підходячи до них, коли з’явилася чергова геніальна думка.
5. Фізичні вправи. Якщо ви самостійно займаєтеся зарядкою вдома, або на спортмайданчику, пам’ятайте, що в роботі з м’язами повинні бути всі три компоненти — розминка, силова робота й розтяжка, чи стретчінг. Не стрибайте на перекладину й не віджимайтеся від підлоги без розминки (махів руками), бо так можна пошкодити нерозігріті зв’язки й сухожилки плечових суглобів. І не закінчуйте зарядку без стретчінгу (розтяжок). Саме стретчінг дозволяє навіть штангістам мати кращі спини (за результатами МРТ), ніж у т. зв. “офісного планктону”, який важче за авторучку нічого цілий день у руках не тримає й, теоретично, спинки свої береже м’якими офісними крісельцями.
Рухайтеся на здоров’я! Але рухайтеся правильно! Бо, як кажуть кінезітерапевти, вірний рух лікує, а хибний — руйнує.

6 thoughts on “П’ять порад кінезітерапевта | Е. Драч, бард”

    1. Розкажу як я нею дихаю… Нижню частина живота, тобто такби мовити кишки треба трішки підбирати у себе. Вбирати в себе жир чи мязи, у кого що, та починати вдихати, напружуючи пресс та стараючись якби вибгати все повітря із живота – до діафрагми. Це як дихати верхньою частиною пресу

    2. є 2 види дихання: легеневе(коли груди здіймаються) і діафрагмою – коли дихаєш животом. А є змішане.

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s