Нелегальні цехи з експлуатації дитячої праці у Wikipedia | cкандал у ‘Експрес’


нарешті фейк експрес Львівська Газета Eкспрес` передрукувала фейкову новину з UaReview про викриття цеху із редагування Вікіпедії.

Весь текст статті:

12 січня, о 14:00 за місцевим часом,  працівники Управління боротьби з кіберзлочинністю по боротьбі із експлуатацією, незаконним обігом та торгівленю людьми ГУМВС України в Івано-Франківській області задокументували діяльність підпільного цеху із дописування та редагування україномовної Вікіпедії.
Організатор цього протизаконного бізнесу, 26-річний мешканець обласного центру, власноруч орендував складські приміщення в промисловій зоні на краю міста та провів туди вайфай, де усиновлені його дружиною 50 дітей-сиріт створювали та редагували статті на Вікіпедії по 10 год на добу.
Відразу ж на місці була організована їдальня, душові та бараки, де підопічні жертви справляли свої фізіологічні потреби. Туалети заміняла вирита неподалік за насипом вигрібна яма із тунелем, який вів прямісінько у робоче приміщення.

Всього було вилучено 50 комплектів комп’ютерів. . На кожному з них були збережені по 600-700 текстів вже написаних та ще редагованих статей.   Також було вилучено 10 пластикових боксів із армійськими медальйонами — маніяк маркував дітей і присвоював їм робочі імена як от:
РобоСтася, Rluts_bot, , Bubamara13, IvanBot, Trent98, MonolitBot. Проте медальйонів було значно більше, тож можна лише здогадуватися про плани злочинця.
Копнувши далі правохоронці зрозуміли що це лише пілотний експеримент геніально законспірованої та добре спланованої урядової змови. Натяки на яку можна простежити в офіційних подіях:

В нещодавно оприлюднених вікілікс наш кореспондент знайшов урядову переписку студентів-заступників Ганни Герман, що недавно закінчили НаУКМ в Skype, де цетую: ‘дітей в інтернатах зробити ботів з написання статей для вікіпедії – одразу працевлаштування з підліткового віку, є житло і так далі…’ Далі уривок стенограми із закритого засідання українського Кабміну:

Ганна Герман: ‘’Українцівська вікіпедія зростає завдяки дитячій праці. Експлуатація дітей позбавлених батьківської опіки на яких всім насрати є запорукою входження української вікіпедії у першу десятку світових.

Офіційна заява ж була значно м’якшою: “Українські діти мають дуже великий потенціал.Їхні таланти не розкриваються за сьогоднішніх умов, тому український уряд вирішив піти унікальним шляхом – найняти своїх же підопічних для благої справи – розвитку української Вікіпедії. Уже з вересня ми почали перетворювати інтернати і сиротинці на цілодобові вікі-вишколи по всій країні. У планах це колонії для неповнолітніх, тюрми та психлікарні.

Насамкінець, нагадуємо що у квітні світ побачить книга Дж. Роулз ”Про що мовчить Джим Вейлс”.

10 thoughts on “Нелегальні цехи з експлуатації дитячої праці у Wikipedia | cкандал у ‘Експрес’”

 1. У мене теж одне слово.
  Деякі журналісти вже обнагліли до крайності. Звільняти б їх відразу.

  1. Та просто набирають племінників, двоюрідних і троюрідних похресників, друзів сім’ї і прочєє.

 2. коментар містить відверто провокативний та заідеологізований зміст:

  Ну в UaRewiev хоча б зірочка стоїть про те що новина вигадана.

  І чого наїжджати на невинний Експрес? Чому б не на кореспондент наприклад?

  1. Подивимось, може наступні коментатори будуть коментувати прочитавши новину, і не прочитавши коментарі.

   Або можеш погратись в строгу цензуру і приховати мій коментар білим шрифтом :).

   Якось так

  2. А, ні, білий шрифт чомусь не працює. Треба замінити на напис “коментар не узгоджується з політикою редакції”. 🙂

  1. ти вже стільки коментарів зробив, що довго доведеться це все діло приховувати. Хай вже буде. Придумаю ще якусь новину. А ти наступного разу – вичікуй не пали сусіда.

   Як би це дивно не звучало, але не маючи ніяких навичок фотошопу, я зробив це використовуючи 2 проги – joxi(hd скріншоти) та prezi(постмодерний Power Point)
   http://prezi.com/vmpb9nygavw7/presentation/

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s