Як правильно дивитися фільми жахів? | в наметі на цвинтарі


Натрапив на допис одного блогера, де він стверджує, що фільми жаху мають жахати, але йому не страшно і тому йому цей жанр не підходить. Мене, як фаната цього жанру мороку це обурило. Тому я вирішив поділитися знаннями та ідеями – як правильно дивитися фільми жахів.

1) Ні в якому разі не дивіть фільм-Ж в компанії. Якщо ви хочете щоб вас полякали – Ви маєте бути самі. В компанії найкраще дивитися комедії, романтику – удвох. Все має свою ідеальну кількість.

2) Ніколи не дивіться жахіття вдень. Це повністю неефективно. Коли вас відволікає цвірінькання пташок із вулиці, у вікнах видно як сновигають люди і всюди світло і безпечно. Не має жодного навіть темного кутка, звідки гіпотетично міг би виповзти якийсь породженець мороку.

3) Бажано нічого не їсти і не жувати. Як відомо – це має розслабляючий ефект і дуже відволікає.

4) Не читайте рецензії із спойлерами, де докладно викладені всі повороти сюжету. Смішно робити так, а потім казати, що фільм не страшний.

5) З перших секунд перегляду концентруйтеся на подіях що відбуваються, а не на самому собі, своїх думках. Ваша мета – пережити страх, а не весь час рефлексувати над критикою роботи відооператорів і сценаристів. Старайтеся зауважувати всі деталі і максимально віддатися емоційному спийняттю, а не логічному. Тому що страх  – це сфера емоцій, а не раціо.

6) Найкраще навести собі будильника на 2-3 годину ночі. І прокинутися спеціально для перегляду фільму. Сон буде виступати своєрідною завісою, межею, порталом, який ХОЧ ТРОХИ відмежує Вас від побутового, буденного і реального світу.

7) Засуньте штори, світло нехай буде вимкнене. Одягніть навушники. Звук дайте трохи більший за середній.(Щоб не напружувати слух і не вслухатися – це відволікає.)+ навушники допомагають абстрагуватися від посередників і носіїв – ви наче стаєте безпосереднім учасником подій – і звуки долинають не  з динаміка ноутбука, а майже у вас в голові.

8) Сядьте спиною до дверей. Двері відкрийте. (Це архетипний психологічний прийом, який посилює тривогу і страх за свою безпеку). Ще австралопітеки всідалися спиною до стіни печери і обличчям до входу, щоб бачити усе, що приходить в оселю.

Це посилить вашу тривогу та побоювання і сумніви в тому, що хтось там чаїться в мороці і налижається до вас крізь темний дверний отвір.

_________

Якщо йдете дивитися фільм в кіно – обирайте нічний сеанс, де в залі окрім вас може бути ще 3-4 людей. Всідайтеся не на своє місце, а якомога подалі від інших глядачів, щоб виникло відчуття що ви самі.

Отож, ось мій варіант з ідеальними умовами для перегляду фільму-жахів:

Приходите о 23 ночі на старе кладовище. Розкладаєте намет приблизно вцентрі, на підходящому пляцу десь поміж могилами, біля лавочок. Виконуєте символічний ритуал – втикаєте біля намету перевернутий хрест в землю і тричі читаєте ‘Отченаш’ задомнаперед. Потім запалюєете 7 свічок і здійснюєте прогулянку по цвинтару, рандомно вибираєте сім могил і вголос достатньо гучно просите померлих, кожного персонально завітати до Вас сьогодні.(формат висловлювань можете знайти в спіритичній літературі). З кожної могили берете вириваєте жменьку землі і сиплете біля входу у свій намет. Залазите всередину в спальник, намет залишаєте відкритим. Вмощуєтесь спиною до виходу. Вмикаєте фільм, на заздалегідь зарядженому ноутбуці. Приємного моторошного перегляду.

Може здатися, що ці ритуали позбавлені змісту і дурацькі, проте незважаючи на те, вірити ви чи ні, фізичне здійснення ритуалу впливає на ваш психо-фізичний стан..на думки, емоцій, настрій. Тому ви просто напросто штучно(цілеспрямовано) інтерналізуєте в собі страх. А кладовище – як архетипний табуйований простір буде тільки позитивно впливати на рівень тривоги. Намет сформує ситуацію, за якої ви будете самотні і беззахисні в голому полі посеред сакралізованої території, де на вас можна напасти із будь-якого боку, де вас не захищають жодні стіни і де ви самі нарвалися на відплату темних сил, певним чином осквернюючи спокій мертвих.

Хороший варіант також у морзі(але то треба мати знайомих, або вміти відмичками користуватися) або в похоронних бюро поряд із тими кого скоро будуть ховати. Можна гаренько вміститися у труну. Ще класний варіант, якщо знайомі вас закопають в реальній могилі.(тут правда дивіться із киснем все як слід порахуйте)

Є ще звісно легший варіант – можна зняти хату біля самого цвинтару, що вікнами виходить на хрести. Розбрестися знайомими по кімнатах, привідчинити вікна і засісти за перегляд. Ще можна дивитися в підземеллях Підгорецького замку або взагалі у якомусь закинутому замку. Коротше давайти волю своїй фантазії і пам’ятайте, що виконання спеціально розроблених ритуалів діє незалежно від того вірите ви в надприродні сили чи ні. Рівень страху і хорор-ефект дуже можна підсилити, доклавши до цього своїх суб’єктивних зусиль.

 

8 thoughts on “Як правильно дивитися фільми жахів? | в наметі на цвинтарі”

 1. Скажімо так: з усіх цих пунктів я не виконував тільки восьмий – просто люблю, коли двері замкнені. Проте не думаю, що відкриті двері сильно б покращили ефект від перегляду “страшного” фільму.
  Після того допису я дивився ще кілька фільмів і не можу сказати, що жанр настільки поганий. Просто для нього треба мати відповідний настрій.
  Останнє, що бачив – Колекціонер 2 – йшов на нього у кіно. Йшов з другом, тому посміявся від душі. Був тільки один несподіваний момент, при якому я здригнувся.

 2. Схаменіться, друже, бо вашими порадами можна до божевільні додивитись. Це ж явно не для слабонервних. Люди і від менших переживань втрачають розум, ніж проглядання фільмів жахів в компанії мерців. Брррр….

  1. Ті хто почнуть дивитись фільми на цвинтарі вже не такі як інші люди. І такий досвід їм гірше не зробить. 🙂

   Ну і виробники фільмів попереджають що: Mature audience/May be unsuitable for audiences under 17 years of age.

  2. Ні, все суто для повнолітніх, і тих, хто повнолітній незважаючи на хронологічні обмеження. І поради покликані якраз не зашкодити, а надати можливість досягти бажаної мети.
   До речі, молоде покоління, я гадаю, швидше повнолітнішає, ніж покоління наших батьків скажімо.

  3. просто є люди, яким дуже важко пройнятися відчуттям страху при перегляді фільмів. Пост якраз для таких людей.

 3. думаю, що людям, які будуть виконувати “ідеальні умови для перегляду фільму жахів” навіть не треба буде фільм жахів, щоби відчути страх.)
  правда, навряд чи я скористуюся порадами, бо хорори принципово не дивлюся (мені страшно навіть дивитися, ага).
  але “Сядьте спиною до дверей. Двері відкрийте. (Це архетипний психологічний прийом, який посилює тривогу і страх за свою безпеку). Ще австралопітеки всідалися спиною до стіни печери і обличчям до входу, щоб бачити усе, що приходить в оселю.” – думаю, ця інфа ще мені згодиться=)

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s