Нудить від фільмів на iPad (планшеті) | (y транспорті)


  Мріючи купити собі планшет – я був упевнений, як це круто

дивитися фільми, бавитися ігри, читати, та серфити по нету в траспорті, тромбах і т д. Не дивно, адже без цього з мого життя випадає більше 3 год на день.

Проте купивши гаджет, довелося підійти ближче і зіткнутися із усіма пандорськими нюансами і перешкодами фласної фізіології так би мовити. Річ у тім, що користування планшетом у транспорті вже через короткий час призводить до нудоти (тошноти), в декого головокружіння і блювотних рефлексів. Майже як морська хвороба.

Існує теорія, за якою нудота та запаморочення виникають від неузгодженості даних від середнього вуха(вестибулярного апарату), яке відчуває рух, імпульсів від м’язів і очей, які говорять, що всі предмети навколо статичні.

Отож що відбувається коли ми дивимося фільм з планшета а машині-автобусі чи ін. транспорті. Очі сконцентровані на зображенні або тексті посилають в мозок імпульс, що тіло пербуває у статичному середовищі. У той же час, вестибулярний апарат і м’язово-суглобова система посилають в мозок імпульси, які свідчать про те, що тіло рухається вперед, трясеться, робить повороти. У свою чергу мозок,отримуючи таку суперечливу інформацію (від очей статичність тіла, від лабіринту і м’язово-суглобової системи про рух вперед і обертання), посилає неправильну відповідь до різних м’язів і залоз внутрішньої секреції, що може бути результатом виникнення поту, нудоти і блювоти.

Тому чим більше ви фокусуєте зір на близьких відстанях – тим швидше вас знудить. Згадайте – від перегляду фільму у шкільному автобусі, екран якого знаходиться дуже далеко – ніколи не нудить, а от від планшета, який ми не можемо навіть тримати на відстані витягнутої руки, бо в автобусі заважають спинки, нас починає нудити вже через кілька хв.

____________

проте проблема піддається тренуванню, також існують таблекти від ‘укачування’, а ще  – розміщуйте екран якомога далі від очей. І до того ж в тромбах закачує значно менше ніж при русі по серпантинових дорогах 🙂

4 thoughts on “Нудить від фільмів на iPad (планшеті) | (y транспорті)”

 1. Так це не проблема айпада, така бага присутня і в паперових книжках.

  Залізниця рулить! (Якщо звісно колеса в вагоні круглі і рельси прямі. 🙂 )

 2. Звісно, будь що малого розміру на близькій від очей відстані – на чому ти фокусуєшся стає причиною. У мене гелексі таб ноут, а не айпад 🙂 Це навіть може бути вишивання, плетіння бісером, японські кросворди, шпортання ніхтів, створення мініскульптур.

  1. Ну то називай планшет планшетом, а то не дай Бог станеться так само як з ксероксом. А деякі люди не люблять Apple ще більше ніж ти Інтел. (Інтелів всередині яблук досить багато, до речі).

   В мене коли таке буває, я стараюсь кілька хвилин подивитись у вікно і нудота потрохи відступає. Тіло окрім того що стабілізує голову по вестибулярному апарату, користується візуальною інформацією (вона напевне актуальніша).

   І ніколи таких проблем не було якщо я читав в маршрутці стоячи..

   Хоча кажуть це в будь-якому випадку шкідливо для очей.

 3. хахахаха. я на айподі дивлюсь фільми в траспорті і не нудить))

  о,да залізниця рулить, поїзд в 100 раз лучше маршуток і автобусів

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s