Геометрія жертви | проблема втрати альтернатив


Заради досягнення мети – потрібно докладати різних зусиль. Одним із типів зусиль є ЖЕРТВА. (Добровільна відмова зумовлена тиском обставин, неможливістю уникнути вибору, результатом якого стає біль і страждання від втрати проігнорованих альтернатив). Це все працює нормально, поки все менш-більш зрозуміло із пріоритетами. Я відмовляюся від прочитання книжки, бо мені цікавіше і більше хочеться поїхати в аквапарк саме зараз. Складніше стає, коли втрата альтернативи має доконечні наслідки. У тебе слабкі легені і куріння тебе дуже швидко вб’є, але воно тобі дуже потрібне. Тут уже з’являється шкала, на якій ти балансуєш. Так, сьогодні зменшу своє життя на 2-3 дні, але скурю декілька цигарок. А весь наступний тиждень знову буду стримуватися, щоб знов дочекатися вівторка.

3-ій рівень складності з’являється, коли вибір одночасно містить більше 2-ох змінних. Як правило їх, найбільш важливих, біля десятка. Напр,. ти їдеш на заробітки, щоб забезпечити себе фінансово настільки, щоб потім ти міг мати більше 10 год на день дозвілля, яке ти дуже цінуєш. Відповідно знову є шкала, але вже набагато складніша із десятками осей ”х” та ”у”…. ‘n”. Найпростіша і найзредукованіша: Баланс між втраченими роками на заробітках і відповідно фінансово звільненими роками для хобі. 5 років працюєш 5 відпочиваєш. Або ж 8 працюєш(робиш бізнес) і потім працюєш лише 1 год на день.

Проте далі стає складніше. Вартість твоєї молодості, а саме роки коли тобі 21-30 є набагато ціннішими за роки коли тобі 31-….. По-перше, ти значно здоровіший, впевненіший, максималістичніший, безтурботніший, не обтяжений сімейною рутиною і тяжким, песимістичним життєвим досвідом.

Тепер розмістити галочку на шкалі набагато важче. А окрім того, ще треба враховувати інші фактори: зневіра, втрата навичок, відставання від життя. Все це плюсується до років молодості, якими ти жертвуєш. отож виникає ряд проблем:

1) Не можливо підрахувати всі елементи які ти втрачаєш. Виділієш лише пару штук базових.

2) Важко зважити комбінацію елементів на емоційному рівні. Оскільки виникає синергія та інші ефекти, коли від поєднання двох-трьох незначущих елементів – їх злиття стає надто вагомим.

Напр. з віком стаєш все менше по-дурному реготати і сміятися, а також зникає натхнення робити всякі дурниці, дурачитися, вар’ювати, втинати курйози і халепи. Якщо це поєднати – стає потужним фактором, від якого дуже важко відмовлятися.

3) Будь-який дефіцит призводить до переоцінки, зростання вартості. І коли розумієш що втрачаєш щось назавжди, то навіть такі дурниці як сірники в конверті – стають мега-цінними.

 

Внаслідок цього всього виникає збайдужіння  – а ну нах це все, треба дивитися на світ простіше. Але таке ставлення до життя є відверто невіглаським, гопарським(від Гоп). Я хочу бути зацікавленими у своєму житті, відчуттях тощо. Збайдужіння в будь якому разі гірше  – і свідчить про проблеми…..труднощі тощо.

Питання яку побудувати шкалу і як краще виставляти баланс – залишається відкритим  (тут я би вставив постійно мигаючий курсор. Можете його собі уявити.)

2 thoughts on “Геометрія жертви | проблема втрати альтернатив”

  1. ну ти тут загнув, друже. звісно, що так воно є. але в дорослому житті, коли ти не хочеш зменшувати кількість альтернатив, а тільки їх накопичуєш то так і будеш роздиратися. але тут я думаю найбільша проблема не в тобі, а в економічній ситуації і потребі виїжджати за кордон. Якби ти найшов випадково чи ні роботу в Києві то міг все поєднувати більш-менш, і цього поста би не виникло, а жертви не стали би таким ключовим якоровим теґом.

    1. звіно ж що не в мені проблема. Проблема в діючій реальності, яка породжує такі економічні ситуації.

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s