Пощо тобі бабло – май серце неспокійне


Якось 2 хв тому мені стало цікаво і я собі подумав: а цікаво ск. заробітчан останньої надцятої хвилі еміграції(ті що поїхали після 90-их) підтримували фінансово молодих українських митців? Бо якщо чесно – якось скільки уже не сиджу в неті, щось не пригадую, щоб натряпляв на описи таких випадків.

Ці роздуми виникли в мене в процесі обдумування найефективнішого способу меценувати в сучукрарт. І пофік що я винен 2500 фунтів, а заробляю чистими 700 в місяць. ЩО скажете? Може хтось має яку інфу, приклади, конкретних осіб – хотілося б почути їх досвід

______________

Я осідлаю чорного сусіда, і мов волами – примчу до тебе чумаком.

9 thoughts on “Пощо тобі бабло – май серце неспокійне”

 1. Є шляхетні заробітчани які допомагають проектам і людям, які їм шляхетним подобаються або які, скажімо, хворі і потребують допомоги. Не особливо поширюючись про свою благодійність поширюючись. Якоїсь системи я не помічав. Наприклад я переказував декілька разів по 20 КАД на texty.org.ua і інші допомагали цьому незалежному проекту. Але це якраз Тексти вийшли з такою ініціативою.

 2. просто мені здається, що намагаючись бути скромними і анонімними – люди саміі того не усвідомлюючи – шкодять розвитку традиції меценатсва. Практично повна відсутність публічних прикладів точно не сприяє розвитку певних рис у політичній і соціальній культурі. Без таких прикладів виростають діти, в такому середовищі набирається досвіду молодь. Мені здається що такі благородні речі треба культивувати. Хвалькуватість і марнославство це одне – а щира розповідь про те, що ти допомагаєш ламає стереотипи і якось трохи надихає і спонукає. Думаю варто розказувати і напр. коли кудись збираєшся донувати, то просити своїх друзів докинути пару доларів і зробити спільний більший внесок.

  1. ти більше орієнтуєшся на такий собі кік-арт статер. це точно треба такого. от греко-католики як будують храм головний в Києві то за кожну навіть гривню дають символічну цеглину і тим тебе намагають втішити щоб ти запишався як меценат. треба в нас все починати культивувати. але знаєш, як би ти був митцем я не думаю, що тобі б легко було прийняти 100 фунтів від когось. якось незручно трохи, тому можливо анонімність тут і вирулює.

 3. це залежно як ти ті 100 фунтів даєш.(а в очах видно: Ну ви мені їх відробите, запишите пісню про … і про. …). Просто щоб побачити до чого призводить замовчування і скромність. Завтра ми почнемо замовчувати і приховувати імена людей, які рятують життя, уникати розмов про героїв. Мені здається що тоді ці речі набудуть якоїсь аури табуйованості, рідкісності, дивовижності, гріховності, сакралізації. Думаю, що краще, коби подібні вчинки будуть вважатися нормальними, звичними, буденними.

 4. друзі, а як щодо того “нехай навіть ліва рука не знає, що робить права”? Святе Письмо, як-не-як. цей вислів у повсякденності перебреханий донеможу, але ж суть його саме така: дав – і забудь.

  для розмислів онлі.
  Олена Чекан

  1. а для чого забувати, Олено? Навіщо? З якою метою – просто щоб наближатися буцімто до чогось вищого через скромність. Ми намагаємося знайти найрезультативніший шлях.

 5. Спонсоруй якийсь евент. Невеличку, але цікаву наукову конференцію (в універі) тощо, або спонсорувати якимсь ГО на тренінги проти ТБ, ВІЛ, поміч сиротам, реабілітація ув”язнених. Це бюджетно і про це напишуть в ЗМІ.

  1. я вже визначився з напрямком – це молоді українські гурти, письменники та незалежні кіноугрупування. Проблема в тому, як бути із заробітчанами, що зажираються так, що втрачають людську подобу замість того, щоб хочаб 5% доходів витрачати на меценатство.
   Чим більше заробляють – тим більше грошей просирають на їжу, шмотки, нерухомість і все дорожчі й дорожчі машини.

 6. Щож, правильна, слушна ідея стосовно культури меценацтва. Так, якщо мова про підтримку культурних проектів, стартапів, та просто купити українську настольну гру – поширюй цю інфу, спонукай, пишайся. Я задоволений тим, що трохи допомагав texty.org.ua наприклад. Або ще ось http://ukietalks.com/Blog/2006/06/21/56-support-ukrainian/

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s