Заробітчанська легенда про виникнення (*світу) світла


Епіграф:
сядьте, коли надворі прийде вечір, поставте цю композицію, розслабтеся, прослухайте до кінця уважно і беріться до прочитання.
Скрябін - 'Срака'

Трошки більше світла ВИГРИЗАЙ з кожним новим днем

В моєму житті стаються декілька позитивних пімпочок.

Після ‘вкотре я розчарувався в дійсності’ прийшло усвідомлення, що все краще потрібно для себе виборювати.

Коли ти заробітчанин час на хобі, задоволення, активний відпочинок, саморозвиток, мистецтво … треба вигризати в роботи, втоми, Часу(як абстр антропоморфного чувака в балахоні), непотрібних шаблонних дій та повсякденної побутової інерції.Напр. можна намилити голову шампунем, поставити най відкисає 🙂 а за той час набрати в рот зубної пасти, приступити до процедури дефекації(для простих людей – запустити Чукулядне око, букв. читай – примусити сраку до виконання її службових обов’язків) і похапцем переглянути свіжу пресу, запостити з айфону найсвіжіше фото з грецькими лісовими пожежами в себе в блозі

Тобто тепер мою концепцію світу можна сісти і викласти у вигляді притчі-легенди:(якби я вмів малювати, то зробив би ржачний комікс)

Заробітчанська легенда про виникнення світу  світла

Спочатку була темрява і всі люди були заробітчанами. А всі заробітчани були білі-незагорілі, повзали як черви у безкінечному космосі вічності, стукались лобами, їли – об що зашпортувалися, срали і тікали-кочували на інше місце, де чиєсь ще тепле лежало. Коротше місиво було огидне, пердюшіння-смороду галасів і зойків, скреготу зубів, антисанітарія, – самі розумієте.   На другий день(через трохи часу у вічності) найвеличніші із людей, ті кого задовбала короста, –  склепали свічку і почали крок за кроком виборювати в Глибокого бездонного мороку буття трохи світла для себе і тих, хто поруч. Це були ті поодинокі герої які хотіли іншого, кращого – ще коли було темно зовсім – вони вже намагалися щось змінити, щось зробити – аби не бовтатися в своєму соці, вони трималися осторонь, аскезою себе морили, проводили дні в тренуваннях, суворому пості, медитаціях і розвиваючих архіфілософських диспутах, тягали гантелі, грали в мезозой-монополію, винаходили перші жмурки-хованки, морський бій, придумували і розказували страшні історії.

_____________

Частина авторитетних істориків має припущення, що тим прометеєм була конкретна особа, а якщо точніше – то мій 

Зокрема Ярослав Грицак знайшов документальне підтвердження цієї версії поміж квитанціями про заборгованість за світло, газ і воду Леся Подерев’янського.

Проходили століття, кристалізувалися типи людей – одні спалахували бомбами і болідами, інші тліли

вугільними жаринами, а дехто навіть не пробував викресати іскру. дехто горів як ватра – в кого покоління предків заготували дрова.

Далі цивілізація міста прийшла до комунального освітлення, мінімальної гарантованої інфраструктури – з’явилися ліхтарі, згодом лампочки, батарейки, туалетний папір. Життя ставало все комфортніших, красивішим. З космосу на планеті тепер вже стало видно як мерехтять вогники міст, де люди спільними зусиллями встають зранку о 6:00 і зачинають метушитися-  воюють працею із мороком в ім’я трошки більше світла з кожним новим днем.

Тих одиноких сподвижників, які пам’ятають заповіт прометеїв-гігантів минулих століть тепер називають багатьма іменами: активісти, пасіонарії, ті що шукають собі ключки, ентузіасти, піонерами, самоспалами, іноді бродягами-бомжами, рокерами, ті що мають ініціативу, іделісти-наївні-дурники, дивними ексцентриками, фріками…..

та якщо в кока-колі головне – бульбашки, а в шапках – дірки, так тут – головне це ініціатива, горюче незгасиме прагнення брати своє життя в руки і ліпити з нього щось краще, досконаліше, з приємнішим ароматом і смаком. Хоча б на к-ка секунд довше, ніж зазвичай.

Епілог: – останній штрих – вмикю плей і тихо занурююся в м’яку оксамитову ніч як в таху роздумів туман

Один в каное – Шахи

One thought on “Заробітчанська легенда про виникнення (*світу) світла”

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s