Перший український зобмі-роман ‘Хліб з хрящами’ | рецензія


Обкладинка “Радіо Живих Мерців” веде прямий репортаж про кінець світу з села Міцне на Київщині. Апокаліпсис не буде лагідний до тебе, й триватиме він довше, ніж пульсація інстинкту виживання. Колишній священик стоїть на порозі свого дому й молитва його проста: сокира чи таки автомат?”

Роман жахів «Хліб з хрящами» Михайла Бриниха, побачив світ на початку 2012 у видавництві «Яросавів вал», надійшов у продаж до мережі книгарень «Є». ( 168 сторінок, наклад 3000 штук, ціна 42.93 грн)

Купити за 38 грн у видавництва

Чесно кажучи зомбі-книга взяла собі за витоки національну історію, що є доволі незвично, але водночас звично і тим більше прикольно, ким паче?) доволі реалістично.

Оцінка: 6.3\10.  Варто ознайомитися. Поціновувачам Неживих читати обов’язково. Оскільки це перша спроба. Проте це таки треш. Написано молодим автором, щоб спробувати-подивитися чи будуть таке(зомбі-тематику) купляти. Тому ані сюжет не розроблявся надто добре, ані герої не промальовувалися детально, щоб їм співпереживати. Сюжитик бідний, несподіваних і захоплюючих поворотів немає, герої плоскі, шаблонні і декоративні. Сам обсяг книжки дуже маленький – читається за 3-4 год. Ціна як на мене – однозначно завищена. Якби я не був фанатом- ніколи б не купив.

попри можливі читацькі очікування, не надто заповнений натуралістичними стенами канібалізму. Всі жахи відбуваються в романі суто схематично. Натомість детально описаний психологічний фон подій і стан живих учасників.
Персонажі межують зі штампами масової культури. Тут і бойовик-священик, і цікаві підлітки, і підпільний журналіст із “Радіо Живих мерців” тощо. Саме ця зовнішня впізнаваність забезпечує легке прочитання підтекстів.
Це психологічний роман, який прикидається жахастиком. Тому “Хліб із хрящами” може сподобатися багатьом читачам. Тут знайдуть щось цікаве і шанувальники “Пилки”, і любителі серйозних тем злочину і кари.(ще одна рецензія)

Ось непогана рецензія на ЛітАкценті

Ось відеорепортаж Могилянської школи журналістики:

відеорепортаж каналу 24

Ось що каже сам автор: ‘Перед тим, як знайти свій шлях до читача, “Хліб з хрящами” тривалий час мандрував видавництвами. “Щоб видати цей роман, обійшов п’ять видавців по колу, і жоден не дав мені ніякої відповіді, – розповідає автор. – Всі вони розуміли, що цю книжку ніколи не продадуть, і дійшли висновку, що вона містить у собі певну кількість ідей, які можуть бути небезпечно потрактовані і мати іміджевий негативний “камбек” для видавництва. До Михайла Слабошпицького і видавництва “Ярославів вал” звернувся абсолютно випадково. Коли він погодився видавати цей роман, мене це здивувало. Досі не розумію, з яких міркувань він це зробив”.’

4 thoughts on “Перший український зобмі-роман ‘Хліб з хрящами’ | рецензія”

  1. Не знаю, а мені книга дууже сподобалась. Як на мене то 9/10, було б 10 якщо дійсно була дешевша, або більша за обсягом чтіва

    1. думаю, не варто ставити високі оцінки тільки тому, що більше таких творів немає. Вони є у світовій літературі. Якщо копнути глибше, то стає ясно що хліб з хрящами – дуже сира робота, без самовіддачі, а навпаки – пробна типу вийде-не вийде.

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s