Рос. мовний блог в 5.2 рази прибутковіший за укр.мовний | дослідження


Певно майже у всіх блогерів виникала хоча б думка – круто було б заробляти на своєму блозі. Щоб окрім задоволення, ще і хліб з маслом мати. Коротше нині буду декого розчаровувати і нагинати перед голими фактами:

Вести англомовний блог в  6.4 рази прибутковіше, ніж російськомовний англомовний блог прибутковіше  в 33,7 рази ніж україномовний

російськомовний в  5.2  рази прибутковіше, ніж україномовний

Наскільки заробіток на блозі залежить від мови? Дані в порядку спадання:

1) Англомовний ринок читачів – 1.1 млрд

рідна мова для(носії)  – 410 млн

розмовляють англ.(2 і 3 мова) – прибл. 600 млн

використовують – 1, 8 млрд

2) Російськомовний ринок читачів – 278 000 000 людей

                                 рідна мова для(носії)  – 163, 8 млн

                                 володіють як другою мовою – 114 млн

3) Україномовний ринок читачів – 53 млн

рідна мова для(носії)  – 37 млн

спілкуються – 45 млн

володіють як другою мовою – 15

Порівняльний графік к-кості потенційної аудиторії,                                                                                (можливих унікальних відвідувачів)

А тепер переведемо це в гроші, напр. скажімо бакси. За точку відліку(бажаний ідеал) візьмемо англомовного блогера, в якого 100 000 унікальних відвідувачів за місяць. І за це він заробляє $4 000. А ск ж відвідувачів і баксів матиме російськомовний та україномовний блогреи, докладаючи стільки ж зусиль та прибл. такий самий за якістю контент. (Звісно доводиться багато спрощувати)

За місяць:

янкі – $4000 із 100 0000 читачів

москаль – $619 із 15 477

хохол – $119 із 2964 читачів 

______________

Висновки: дані підрахунки є редукованими(спрощеними) за багатьма параметрами. Але іноді, щоб краще зрозуміти реальність – її потрібно спростити. (Мистецтво війни – план битви спрощує все до прапорців і фігурок на карті. Індивідуальні дані солдатів, напр. вітру, смачність їжі…опускаються). Важливі фішки, що не враховані: рівень покриття в носіїв різних мов; поведінка читача із блогами другої і третьої мов, якими володіє.(як рівень знання мови впливає на частоту і кількість читання). Рекламну політику і ціни та ін.

Проте, це дослідження мало на меті візуалізувати фаткичні показники потенційних можливостей відвідуваності і заробітку виходячи з макс. можливої кількості живих читачів, які зможуть розуміти ваш блог, бачити там зміст, а не купу символів і картинки.

Тому, якщо ви патріот, українець і плекаєте заробити на україномовному блозі гроші – то швидше за все вам світить від 40 до 120 баксів при докладанні величезних зусиль.


2 thoughts on “Рос. мовний блог в 5.2 рази прибутковіший за укр.мовний | дослідження”

  1. Данні по англомовній аудиторії значно занижені. Навіть в Китаї 300 млн найзаможніших можуть читати цією мовою. Але кого цікавить маса? Для маси є мас медіа. А тут мова про нішову і цільову аудиторію і тут володіння мовою може бути унікальною перевагою. Лише треба навчитися працювати з цим кластером.

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s