Удар по іміджу компанії ‘Intel’ | Нові факти. Всі крапки над ’і’


 Нещодавно нам вдалося вийти на одного із співробітників Алєксандра Можаєва, якого `Intel` найняли для організації і кураторства конкурсу ’Інтелектуалізація’. І при гарантуванні анонімності погодився на розмову в якій дав коментарі з приводу проблем організації і проведення проекту. Не будемо відкривати одразу всі карти, скажу лиш те, що зараз має значення. Виявляється пан Можаєв координує одночасно близько 8-ми проектів, що звісно не може не позначитися на їх якості.

Елементарно бракує часу організовувати і контролювати всі процеси. Також багато запитань викликає сама загадкова компанія UP Digital bureau, на сайті якої є лише логотип та посилання на фейс-бук сторінку і твіттер і навіть без портфоліо. Державної реєстрації, можемо припустити, також немає. Вірніше це швидше не сайт, а візитівка. А на фейсбуці ось вся інфо, яку можна знайти про компанію:

’Опис компанії

UP Digital Bureau is a factory that produces good ideas and transforms them into effective digital solutions.

Загальна інформація:

We understand that marketing laws we got used to now fade into the Yesterday, while humanity is speeding up year by year on its way to digital future and technologies of Tomorrow. That is exactly why we use digital as our main tool of interaction with brand audience. We understand, that digital is not at all a panacea for each and every business, but in a world where discoveries/trends/newsmakers emerge not everyday, but every second, there’s no other way.’

І врешті на твіттері можна знайти посилання на проекти, якими займається компанія.(для ’Макдональдс’, ’Балтика’, ’Туборг’, ’Сушия’ тощо).

Отож крапки над ’і’. Список однозначних Фактів:

 1) Зміна правил конкурсу під час самого конкурсу – незаперечний прояв недосвідченості та некомпетентності організаторів. І створює небезпечний прецедент на майбутнє. Аналогія: Щоб зміни конституції вступили в дію – автоматично відбуваються перевибори, – перезавантаження системи.

2) Виняток для Д. Руденка показує, що з точки зору організаторів правила існують не для всіх і для окремих людей можна робити винятки. Це всеодно що дозволяти боксеру з вагою 90 кг у чемпіонаті  до 82 кг. Виходить наступного року в проекті будуть брати участь багато старших людей.  Інакше те, що діється зараз буде несправедливим. Чи є достатньою підставою лише незначний відрив у балах від 2, 3, 4 місць, а по-проектах він навіть би не увійшов у Top-5 школярських проектів. У демократичних країнах закон не має зворотної дії. + таке рішення зробилася негласно.

3) Непрозорість конкурсу (приховування дедлайнів і акаунтів соц. мереж тих, хто проголосував за твій проект) і редагування новин заднім числом залишаються неспростовними фактами.

4) У більшості людей є як-мінімум 2 моб. номери, у моєї дівчини 3, а у знайомого – взагалі 4. Хіба це справедливо, коли 3-оє людей мають 9 голосів. Також є різні технології накруток голосів: безкоштовні акційні стартові пакети (так зв. ’карусель’); просте введення випадкових номерів…підтверджуєш їх, а потім подруга із солодким голосом просить незнайомців продиктувати код, який їм щойно пройшов. Як показав експеримент – діє безвідмовно. Тому така зміна механіки сайту – аж ніяк не є усуненням накруток. Вона просто міняє способи. Це легко перевірити – тонни безглуздих коментарів’+1’, ’Дуже гарний проект! Бажаю перемоги!’, ’Чимось допомогти?’, якими спамляться більшість учасників.

5) Чому б не прив’язати голосування до акаунтів соц-мереж, як це зробили в Idea-X від Нескафе, які проводять аналогічний конкурс вже вчетверте і вже і самі мали проблеми з різними технологіями накруток. Чомусь їх багатий досвід привів їх до обов’язкової прив’язки до профілів у соц-мережах.

  6) Конкурс активності – це профанація. Як можна бути помічникому у 194 проектах? А як поможуть десятки пустих коментарів, якими лише накручувався особистий рейтинг. А що таке 50 балів за похвалу? Може почати розбирати кожну похвалу за її вмотивованістю? Боюсь тоді з’ясується, що 95% – це взаємонакрутка.

9) Ip-прив’язка. Виправдовування ніби то не всі мають комп’ютери і багато користуються зі шкіл є як мінімум смішною, якщо подивитися ск учасників з проектами є із сіл. Окрім того, а як же бути із численними школами в яких досі немає інтернету? Як бути з школами, де вчителі не дозволяють сидіти в комп’ютерному класі після закінчення уроку, а тим більше заходити в нет. Щодо проксі – то ip-прив’язка всеодно ускладнює і сповільнює махінації.

10) Тому одним із правильних рішень – було б або скасування конкурсу активності користувачів, або введення модератора, який би відслідковував та банив недобросовісних учасників із пустими, беззмістовними коментарями.

8) І наостанок –  голосування завершилося, а тепер ми будемо розбиратися хто чесно заробляв голоси, а хто ні. Навіщо тоді було механіку 3 рази покращувати. Така заява організаторів не що інше як кулуарність і неспроможність організаторів ’стягувати’ проекти такої специфіки(конкурсної).

__________________________

Лише на цьому сайті за перші пів-дня публікацію ’Корпорація Intel зганьбила свою репутацію | фото-репортаж’ переглянули більше 500 людей і вона опинилася на 2 місці в Top-Posts на WordPress. А це означає,  що дана тема є актуальною для українського суспільства.

 Тому залишається лише порадити організаторам самим ’правильно’ увімкнути мозок та не наробити ще більших помилок.

3 thoughts on “Удар по іміджу компанії ‘Intel’ | Нові факти. Всі крапки над ’і’”

  1. Насчет привязки к аккаунтам соцсетей – это зря. Есть люди, желающие участвовать, но не имеющие и не желающие там регистрироваться.

    1. таких людей від сили к-ка відсотків. тоді сорі. хай шукають собі конкурси, які відповідають їхнім принципам. Ніхто не примушує брати участь саме в цьому конкурсі.

    2. я знаю людей які принципово не мають мобільних телефонів. цей конкурс теж обмежує їх, навіть дуже обмежує. тоді треба завести телефон мобільний (соц мережеу) і брати участь у конкурсі.

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s