«Лук’янівка. Тюрма №1»


Вважаю своїм громадянським обов’язком – поширити це журналістське розслідування. Воно про умови утримання в Лук’янівському СІЗО та пенітенціарну систему України.

через це відео вже звільнили начальника Лук’янівського тюрми та 8-ох працівників, з Бюджету заднім числом виділили 1.5 млн грн на ремонт камер, а ТОЙ, ЩО ПРИ ВЛАДІ рекомендував здійснити перевірки, які вже проводяться.

’Протистояння триває й виходить на новий виток. Що більший розголос, то вищий рівень особистої безпеки для людини з невгамовним громадським темпераментом, позбавленим інстинкту самозбереження. Так само як і рівень захищеності незалежних медіа та їхньої ролі в житті українського суспільства, яке стає дедалі авторитарнішим.’

«З бандитською силою можна боротися тільки розумом. Розумом, помноженим на силу волі. Розум і воля спроможні подолати все. Треба тільки забути про страх»…..«Нам знадобилось півроку жити ночами, по крихтах отримувати від сміливих небайдужих ув’язнених уривки їх життя, схиляти до суспільно корисної співпраці офіцерів СІЗО’….«Протягом шести місяців, кожної ночі, вдома, з телефоном у руці я знайомився та схиляв на свій бік в’язнів з усіх куточків тюрми, – пояснює автор стрічки. – Вже за місяць я знав про Лук’янівку все та всіх» (К.Усов)

Якщо не маєте 45 хв – ось вдалий детальний переказ і пост-аналітика ’Пройти крізь тюремні мури’

Ось посилання на шикарне детальне інтерв’ю з Усовим про зйомки та подальшу долю завербованих агентів та самого автора.

’Костянтин Усов: Ми з в’язнями моделювали реакцію адміністрації Лук’янівки на фільм.’

Коротше, я щиро схвильований і натхненний прикладом Усова. Без усякого пафосу – проведення і публікація цього розслідування є героїчним громадянським і просто людським вчинком, особливо зважаючи на теперішні умови. Мені трохи соромно, що за свої маже 21 я майже нічого такого принаймні маленького місцевого не зробив. Проте сподіваюся, що незабаром мені таки вистачить снаги і мужності.  Хай усім нам вистачить мужності зробити щось подібним. Режим не може не змінитися. Він валиться уже!

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s