Мотиваційна розмова із здохлим конем | репост


 У житті й бізнесі ми часто керуємося стратегіями поведінки, які ще глибше нас засмоктують у болото неефективних і тупикових рішень. Мудрість індіанців Дакоти, що гласить: «Якщо ти помітив, що скачеш на дохлому коні, – злізь з нього», саме про це. Ален Самсон (Alain Samson) у своїй книзі «Кінь здох – злізь, або Як заощаджувати час» (Glissez sur le temps) метафорично і дуже дотепно прописав дії, які ми здійснюємо для, нібито, вирішення проблем.

Отже, що робимо ми?

– Б’ємо коня сильніше

– Жоден кінь не може бути настільки здохлим, щоб на нього не діяв батіг

– Підвищуємо стандарти їзди на здохлих конях

Читати весь текст

PS  не зміг стриматися, щоб не перепостити. Шикарнючий пост. А головне – дуже вчасний саме для мене. Іноді заплатив за щось великі гроші, трохи поюзав і бачиш що не те, але продовжуєш юзати, замість того щоб відмовитися. Продовжуєш ходити в універ, який уже вичерпав себе замість того, щоб покинути його. Відвідуєш курси гри на біржі, які проплатив, навіть якщо стався обвал і це перестало мати сенс. Або дочитуєш книжку тільки тому, що жаль кидати – вже оно 200 сторінок прочитав. То шо – пропади воно намарне?!

Іноді справді значно раціональніше, ефективніше і мудріше – рухатися далі, а не зупинятися і буди рабом вкладених зусиль, ресурсів, здоров’я, часу. Не будьте рабами своїх помилок. Світ став надто динамічний для негнучких планів, проектів, рішено. Вимикайте автопілот. Рухайтеся по інерції все менше. Нехай Path Dependense все більше відходить у минуле. Беріть кермо у свої руці.

 

2 thoughts on “Мотиваційна розмова із здохлим конем | репост”

 1. п. Богдан,
  цікаве ваше посилання на Past Dependence, ніколи не чув раніше про це.
  Думаю, Вам також буде цікаво ознайомитися з концепцією активної інертності Дональда Сулла: http://www.management.com.ua/notes/active_inertia.html
  У нас ця тема неодмінно буде розкрита трохи пізніше.
  Успіхів!

 2. Path Dependence – дослівно залежність від шляху. Це з теорії політології\cоціології(професійне:). Чим довше якийсь політик слідує одним курсом, тим важче йому потім змінити траєкторію руху. В принципі так само і в житті.
  Активна інертність – це те що треба. Було дуже цікаво ознайомитися. Дякую за посилання!

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s