МІЩАНСТВО | характеристика феномену тезово | конспект


 МІЩАНСТВО

«Доки з обивателем граєш у карти і закусуєш з ним, то це – мирна, благодушна і зовсім навіть не дурна людина, але варто лише заговорити з ним про щось не їстівне, наприклад про політику або науку, як вона відразу йде в глухий кут або заводить таку філософію, тупу і злу, що залишається лише мовчки махнути рукою та відійти».

Чехов

МІЩАНСТВО У ФОЛЬКЛОРІ:

«Моя хата скраю, нічого не знаю», «Своя сорочка ближче до тіла!», «Я – не сонечко, всіх не обігрієш!», «Я – не я, і корова не моя!», «Що , мені більше за всіх треба? »,« Тримай ніс за вітром »,« Риба шукає де глибше, а людина – де краще »,« Після нас – хоч потоп »,« Сьогодні з’їмо твоє, а завтра – кожен своє »,« З грошима і без розуму проживеш »,« Кожен цвіркун знає свій припічок »

РИСИ МІЩАНСТВА

Агресивно аполітичний
Егоїзм
Індивідуалізм
Користолюбство
Безідейність
Рабське поклоніння перед авторитетами Якщо хтось одного разу подав міщанину зі свої щедрості милостиню уваги, то останній робить благодійника кумиром і поклоняється йому, немов жебрак крамарю».
пристосуванство активний проповідник пристосуванства як життєвої філософі
Схильність до наживи та накопичення Особиста вигода – мотив усіх дій, життєвий двигун
Опора діючих влад та режимів, що забезпечують СТАБІЛЬНІСТЬ отримує найбільше поширення в періоди стабільності, коли життя такого суспільства налагоджене й упорядковане.
примітивізм моралі та етики примітивізм навіть швидше не мислення,а вимог, цілей та життєвих принципів.(Дж. Лондон)
Снобізм, впевненість у вже-осягненні єдиноможливої інстини впевненість у власній непогрішності, у абсолютній правильності свого способу життя та системи цінностей, і відповідно, нетерпимість до інших життєвих цілей та пріорітетів.
Споживацтво, двовимірність він є ледачим інтелектуально, впевненим, що сенс життя полягає лише у задоволеннях і розвагах, а робота є лише засобом для здобування грошей та слави. 
Недоступний для нових ідей дурень’(Стругацькі) не терплять ніяких заперечень, скупі, просякнуті голим практицизмом, який доходить до абсурду.  Людей, що мають інший погляд на  життя та суспільство вони не терплять і взагалі зневажаютьусе що підриває звичний уклад життя

Ортега-і-Гассет про масову людину: «вроджена, глибока впевненість в тому, що життя легке, прибуткове, у ньому немає трагічних обмежень», тому пересічна людина повністю просякнута відчуттями перемоги і влади…саме ці відчуття і спонукають її до самоствердження, до повного задоволення своїм моральним та інтелектуальним багажем. Це самовдоволення веде до того, що така людина не признає ніякого авторитету, нікого не слухає, не допускає критики своїх думок і абсолютно ні з ким не рахується».

____________________________________________________________________________________________

’Міщанин самовпевнений і нетерпимий, він не соромиться зневажати точки зору інших і возвеличувати свою, як єдино правильну. При цьому ж він, однак, є примітивним у інтелектуальних запитах, будь-яку проблему знатний спрощувати і зводити до банальності. Обиватель, зазвичай, простіший за міщанина, він зайнятий своїми повсякденними проблемами і ні про що крім них не думає, не бере участі в дискусіях і не відстоює своєї точки зору. Обиватель просто існує без особливих претензій, запитів та зайвих думок. Він висловить свою думку  з того чи іншого приводу, але в силу примітивності свого мислення не буде категоричним, тому що не схильний абсолютизувати. Його образ життя та образ думки  – це образ життя та образ думки переважної більшості суспільства…. Обиватель стає міщанином тоді, коли в суспільстві виникають необхідні умови такого перетворення, а саме: поява масовості, або як її ще називають «масової культури».Обиватель отримує впевненість в тому, що його образ життя – образ життя практично всього суспільства, і відразу з’являється самовпевненість, самовдоволення. Він стає міщанином.’

ДЖЕРЕЛО

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s