Фідбек очевидця | відкриття МЦ ’ХАЛТУРА’


20:17, приїхали люди з ’МАРУСІ’, музиканти вже 3.5 год репетирують. Нікого з глядачів нема. Все мало початися о 20:00. Гофри ще допікаються, стіл не накритий, килимки не постелені. Так стартувало відкриття Мистецького Центру ’ХАЛТУРА’ в гуртожитку НаУКМА на ТРоєщині.

Зриваюся, на ходу прошу Лесика, Назара, Романа пробігтися по блоках і зганяти людей на захід. Розклеєні кислотні анонси на пінопластових підставках не подіяли. Бігаю з 9 до 3 поверху по більшості блоків, здебільшого по 3-ійках і 4-ках і просто таки вламую, чуть не витагаю за руки, декого за вуха на Відкриття. Половина взагалі не знає, бо взагалі не звертає уваги ні на оголошення. Заздрю самодостатності, герметичності та обмеженості таких осіб. А більшість першокурсників просто сидить за ноутами в халатиках: ’Нам до семінару треба готуватися’ і нині і завтра і ще 4 роки і присно і повік. Саме про таке студентське життя ми мріяли – сидіти кожен по своїх кімнатах, ботанити і лазити по неті. Людям не потрібні вечірки, туси, нові знайомства, веселощі, жива музика, поезія та проза на літчитаннях від самих авторів. Врешті не підкуплює навіть живе спілкування, гості з інших універів, Броварів,  веселощі, мафія, смачнючі гофри і потлак-фуршет. Та що там казати, факт знаходження вечірки в тому самому будинку за кілька поверхів від кімнати теж нічого не змінює. Дупи і свідомості просто таки непідйомні по-справжньому, по-гуртожитськи, по-могилянськи.

Семінари і навчання є кожен день. І будуть. А навіть найменший захід доволі важко, геморойно і напряжно організовувати. Тому це трапляється рідко. Але яка різниця, якщо завтра на семінару будуть питати!!!!

Чисельність: нараховано 44 людини в пік свята

Гості: Літклуб ’МАРУСЯ’ , молоді письменники

Програма: літчитання від авторів альманаху, гадання по книжках, фуршет, доміно, чувачі, скрипки і гітара(музика), продовження літчитання. Майжеобговорення гуртосервісів, обладнання літньої тераси і футбольного поля на даху, оптову доставку питної води…..та ін. Далі розбилися на дві групи: одна рубалася в МАФІЮ і реготала, а інша проводила літтусовку – читання, обговорення, стьоб з творів, пародіювання. Час від часу дехто брав книжки з буккросингу.(Щоб взяти почитати книгу – треба в великому зошиті записати кімнату і назву книги. Дуже бажано брати не більше 1-ої книги задля нас ж самих). А далі вільна туса, кавалєрка, хіхоньки та й хахоньки.

Хто бажає придбати альманах(за символічні 20 грн) заходьте в 831, дзвоніть 0986451730

Подяка: дякую і ціную ’МАРУСЮ’. Ви молодці! Також дякую людям, які мені найбільше помагали Віка Кравець, Рома Мельник, Івано Кукурудзяк, Ганна Григорівна. Без Вас це би вийшло угобо і ущербно!

Фотки: опрацьовуються, скоро викладу.

P.S. Яке майбутнє нас чекає? Що за побут?

Пробачте, але накипіло:

Витрачаєш сотні гривень, десятки годин часу на організацію, купу сил і здоров’я на випікання гофр, прибирання…,  купу нервів на бюрократичні папірці, домовленості із гостями, раз за разом напрягаєш друзів. І ніхто не приходить. Щоб нагодувати, розважити, познайомити бігаєш по всіх кімнатах, мало не витягаєш кожного персонально – приходить пару чоловік.

Невже є лохи, які незважаючи на це все готові щось  організовувати??? Так! І найрафінованіший лох, так би мовити породистий – я, автор цього посту..

Навіщо привозити андеграундні гурти, запрошувати каучсерферів,  непересічних письменників, ставити експериментальні театральні постановки, влаштовувати вечірки, посиденьки, МАФІЮ   – КОЛИ ЦЕ НІКОМУ НЕ ПОТРІБНО.

Давайте проголосуємо чи варто продовжувати щось робити, чи просто забити і най все буде як було. Хто за те, щоб нічого не робити і сидіти, вчити семінари кожен у своїй хаті скраю  – просто нічого не робимо. Голосування триває допоки останній із могікан не заб’є болт

P.P.S. А ще мені дуже цікаво скільки людей зможе дочитати до цього місця. Про коменти і обговорення мріяти не насмілюся.

7 thoughts on “Фідбек очевидця | відкриття МЦ ’ХАЛТУРА’”

 1. Дочитала до кінця.
  Коментую.
  Але краще поговорю з тобою персонально про це, бо не люблю обговорювати таке в тирнетах.

 2. треба було згадати, що саме свято тривало до пів першої, тобто люди там тусили ще довго. ніхто нікого не змушував, люди самі залишалися. хтось грав в доміно, хтось читав, а паралельно за шторкою вбивали мирних жителів мафіозі… цікаво було.. як circles in google + що кому подобається!

 3. пишу відгук. дочитала. але то таке. насправді мені страшенно приємно розуміти, шо не просто на тій великій планеті, а серед людей, які чітко вписані в програму мого життя, є такі люди, як ти, які не бояться робити шось, шо може бути, і має бути ,і є цікавим та потрібним, не зважаючи на всі втоми, невдачі, образи та, найгірше, байдужість з боку тих, на чиє благо всі сили і віддані.
  Марійка.

 4. ех, заздрю вам, троєщинцям))) у вас, як не крути, все більш по-могилянськи. у нас коли й трапляється яке зібрання, то з культурної програми максимум – це гітара, туди йдуть на двох – звідти на чотирьох, блок – як ваш диванчик(( усьо інше…ех, печально в общєм((((

 5. Не знаю, що за фейл і хто тому винен – хотіла прийти, у гугл-календарі стоїть дата 20 жовтня – або я місандестуд, або в попередній розсилці була помилка… паперових оголошень на стінах та пінопласті не читаю.. пінопластові бачила, на дату не звертала уваги, бо знала, що заплануваа собі сходити і маю нагадування в календарі..
  короче, запрошуйте ще)!

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s