Манхеттенський фестиваль короткого метру 2011


  10 найдобірніших короткометражних фільмів, знятих за останній рік режисерами з різних кінців світу, відібраних з 598 заявок поданих 48-ма країнами світу. Єдиний міжнародний фестиваль, де переможців обирають глядачі. По всьому світу у 200 вибраних містах відразу після показу в кінотеатрах відбуватиметься голосування. В Україні покази будуть з ’23 вересня до 2 жовтня 2011 року в кінотеатрах Києва, Одеси, Харкова, Донецька, Львова, Дніпропетровська, Запоріжжя та ще деяких міст.

У програмі:

’Комедійна пародія на набридлі хоррори в “Легенді міста Бівер Дем”, “чернушна” мелодрама “Я кохаю Люсі”, детективний трилер “Ліс” та комедія-каламбур “Членопед”, кіно-реконструкція реального пограбування у “Випадку біля банку”, документальний фільм про нещодавню революцію в Єгипті – на кіноманів чекає калейдоскоп жанрів, емоцій та настроїв’  пише газета ’День.’

Щойно повернувся з перегляду. Це двогодинне дійство не варто ані 25 грн по студентському, ані витраченого часу, ані докладених зусиль щоб добратися до Блокбастера. Усі 10 картин є відверто слабкими через шаблонність, примітивність, бідність уяви та тотальний брак художньої деталі. Останній фільм про Єгипетську революцію взагалі нагадує виступ ’Гринджолів’ на Євробаченні. Жодної естетики в тій нарізці любительського відео я не побачив. Жодного мистецького задуму, несподіваного ракурсу чи бодай якоїсь концепції окрім месиджу, що відбувалася революція і це дуже добре і класно! Включення цього фільму, як на мене, є суто ідеологічним. І сприймається мною як своєрідна данина СШАчності,  як таке, що демонструє американську демократичність, ліберальність, свободолюбивість.

Швейцарська стрічка про продаж емігранткою своєї дитини знято настільки банально і шаблонно, що в мене навіть майже не прокинулося співчуття, коли вона залишила дитину у спеціальній камері для покинутих малюків.

Угорська короткометражка про вбивство в лісі взагалі нагадує просто уривок якогось  російського серіалу. Та й взагалі, всі фільми побудовані на ролі випадковості в житті. Більшість кількахвилинок без особливих мистецьких потуг показують просто курйозний випадок, невигадливу гру хаосу, випадковості. Манхеттен-2009 представив у фіналі значно дойстойніші за мистецьким критерієм картини.

Оцінка: 5/10.

Висновки: очікував на щось грандіозне, а вийшла простесенька, примітивненька, незамислувата посередність, а той місцями гірше. Краще дочекатися, поки їх виставлять на екс і там просто проклацати.

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s