М. Кідрук ’Навіжені в Мексиці’ VS `Мексиканські хроніки`.


Порівняльний аналіз.

’Навіжені в Мексиці’ – гарний крутійський пригодницький роман молодого автора. Зважаючи на вік та досвід, моментами трапляються дуже сирі шматки, часами герої діють дуже випадково і невідповідно до своїх характерів, шматками трапляється надмірне і штучне вживання багатьох тропів(зайві епітети, натягнені метафори, недоречні порівняння). Також зважаючи на практично відсутність сучасних напрацювань в цьому жанрі укрлітри, книга Кідрука зайняла почесне і видне місце. Проте, заплющивши очі на недоліки недосвідченості, книга дуже легка, захоплива, подекуди страшенно смішна. Тут пригадується момент викрадання слона з зоопарку двома удупку п’яними авантюристами. Один щосили тримаючись за ногу слона репетує другому: Я його тримаю, стріляй!!! Або як другий пальнув з допотопної берданки слонові в гузно, чим сильно здивував тварину. Або як відчайдушно заходився гамселити вухнастого по його яїчках. Також про вівців з джіпіесом і ще багато чого.

Про твір можна сказати, що він сучасна версія Остапа Бендера, тільки автор молодий, текст не настільки культовий, а типаж головного героя не рельєфний і не пропрацьований. Тобто якщо б автор ще кілька років попрацював над такстом, стилістикою, задумкою, композицією, рельєфністю персонажів Навіжених можна було б вважати сучасним молодіжним аналогом Бендера.

_______________________________________________________________________

’Навіжені в перу’. Друга книга вже пішла більше конвеєром. Пригоди подекуди стали геть неправдоподібними. Ну просто сплеск вигадки. Рубікон перейдено, палиця перегнута. Буває, що на десяток сторінок нічого незвичайного. Схоже, що автор був ще не відновив натхнення після ’Навіжених в Мексиці’. Та й знаєте читати одне й те саме, або дуже схоже то воно все нудніше. Хочеться різноманітності, а романи дуже подібні.

_______________________________________________________________________

Стосовно ж, ’Мексиканських хронік’, що  є вже більше щоденником-розповіддю-туристичним звістом, то твір слабкий. Читати не цікаво. ’Це не туристичний путівник чи збірка порад для самотніх мандрівців. Ця розповідь – по велику Мрію, зухвалу та абсурдну…’ читаємо відразу ж на палітурці, а втім я читав її саме як турпутівник та порадник, бо сам маю намір рвонути в латинську америку. І що я вам скажу, в цій ролі книжка досить непогана – деталізовано розповідає як то в житті треба все провернути і настраждатись, пережити і передумати, щоб мрія стала реальністю. Приходить розуміння, що мрії втілюються кіловатами праці, мегатони терпінь, гігалітри зусиль. Коротше, хочеш – їдь! Але ти стільки переживеш, що або вже того не захочеш, або мимоволі станеш філософом, почнеш багато думати і споглядати пройдений життєвий шлях.

Якщо ж розглядяти художню цінність книги, а саме естетику слова, смачність стилістики – то книга дуже слабенька. Позбавлені вигадки, пригоди не веселять і не захоплюють. Твір нагадує гібрид роману і подорожнього щоденника. Проте ні те, ні друге не втілене докінця. Є дуже багато значно кращих і взагалі шедевральних подорожніх щоденників, або ж романів-щоденників про реалізацію мрії. Скажу відверто, я дочитував решта 3\4 книги тільки тому, що хотів порівняти з ’Навіженими в Мексиці’ та  з ’Навіженими в Перу’.

Отож, Навіжені в Мексиці       Оцінка 7.7/10

Висновки: рекомендую підліткам і молоді, крейзанутим пенсіонерам і решті шалапутів

_________________________________________________________________________

Навіжені в Перу                       Оцінка: 6.3/10

Висновки: достатньо буде прочитати ’Навіжених в Мексиці’. Не витрачайте марно свій час.

_________________________________________________________________________

Мексиканські хроніки             Оцінка: 4.6/10

Висновки: перегляньте, якщо збираєтеся в Мексику чи кудись туди. Також перегляньте, якщо Кідрук Ваш знайомий або щоб зрозуміти якість моїх рецензій і визначити міру наскільки вони співпадають із вашими смаками.

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s