Схований шедевр(Антологія зарубіжної класики)


Зарубіжні письменники. Енциклопедичний довідник. Том 1. А-К, Том 2. Л-Я. 

Ціна: 142,50 грн.
Рік видання: 2005
ISBN: 966-692-578-8
Формат: 70х100/16
Кількість сторінок: 824
Обкладинка: Тверда
Вага: 1 450,00 г.

http://www.bohdan-books.com/catalog/book_387_628/

Цими 2-ма томами, що я їх осилив за 4 місяці я просто прорубав для молодого амбіційного невігласа-графомана здоровецьку діру, вікно у світ світової класики . Для мене це  перший пістолет для ковбоя,  обряд ініціації для індійця, наче перша грушка для підсвинка, а то й перший цюнь-пісь для щойноприйдешнього немовляти.

По-перше, читаючи якісні біографії я зрозумів що письменником-класиком ставали у будь-якому віці. Найвидатнішими творами ставали як перші, так і останні і навіть посерединні серед творчого шляху. Тобто якщо в одних спершу був талант, то потім масовість, комерція, самоповтори, шаблонування, клонування, переспіви. Інші навпаки тільки нарощували майстерність з кожним новим романом. Це здебільшого стилісти. У першому випадку швидше таланти або навіть геніх.

По-друге, одні ставали славетними написавжи за життя тільки 1 або декілька творів, як от Віднесені Вітром(там тільки через постійну мотивацію і напосідання збоку чоловіка був написаний цей роман). А інші просто кулеметили сотнями і звісно котрийсь тай влучав, один-два та й ставали шедеврами або культовими.

По-третє, обидва шляхи апробовані. можна просто хробачити все життя в бібліотеках, перечитувати інших, а потім самому такої якості еклектику сурогатити, що всі аж охатимуть. Але це важчий шлях і ним пішла мізерна меншість. А більшість все ж пішла шляхом багатого життєвого досвіду. Стандартний шлях такий: сварка з батьками, прагнення незалежності, запис матросом на корабель в 14-16 років,  якщо це 17-19 ст. або десь на завод, друкарню, офіціантом, журналістом, добровольцем; зміна кількох десятків робіт  і спеціальностей, життя в нужді, посилена самоосвіта, початок публікацій, трошки гроший-перша слава. Це дає можливості подорожувати, лікувати як правило хворе здоров’я. А враження від  подорожей провокує новий виток ідей для нових творів. Тож пройшовши через такий плавильний казан, піднявшись у класовому становищі, повоювавши, помандрувавши, поголодувавши в студентські роки, а то й скінчивши від голоду та самогубства можна розраховувати на певний гарантований рівень визання, якщо Ви при цьому старанно і багато писали.

Оцінка: 10/10.  Особливо рекомендую письменникам-початківцям та усім хто шукає гіда у світі якісної класики закордоння.

Висновки: після прочитання я знайшов близько 40 цікавих для мене авторів і конкретних їхніх творів. Зекономив роки часу, які б витратив на пошуки та на читання посередніх романів. Надихнувся статистикою, яка показала, що  не потрібно бути геніальним чи обдарованим, щоб із графомана стати дуже хорошим письменником. Можна піти шляхом вправлянь, шліфування майстерності, кожен день писати по 1000 слів, роздуплитися у структурній лінгвістиці, семіотиці, герменевтиці, навчитися малювати і тоді можна створювати інтелектуальні романи, постмодерністські замислуваті тексти які будуть вабити не тільки естетикою письменницької техніки та стилю, чудовим підбором слів, метафор, реплік, а й закладеними потрійними, почетвірними змістами, контекстами, ідеями.

One thought on “Схований шедевр(Антологія зарубіжної класики)”

Напишіть відгук

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s