вар’ят, батяр, феномен, ВИННИЧУК


Один із титанів сучасності, які разом із В. Морозовим витворюють Львівський МІФ, відроджують і популяризують батярство, гвару, Лемберг. Для мене став відкриттям після книги ’Кнайпи Львова’. ’Це ж треба!, – подумав я, – про кав’ярні цілої України книжки ще нема, а вже видали про кабачки лише одного міста Львова!!’. Другим цвяхом стала гротескно-абсурдна збірка ранніх (70-ті) оповідань ’Ги-ги-и’, смачно перемащена чорним гумором і галицьким колоритом. В укрліті дуже мало є якісних творів у сфері гротеску, абсурду і чорного гумору. Тому після цього я вирішив перечитати майже всього доступного мені  Винничука.

Тому складу рейтинг книг і по трошки про кожну:

1.  Ласкаво просимо в Щуроград    10/10

Мабуть найдовершеніший твір автора. Антиутопія. Постапокаліптика. Щурі інтелектуально мутовані захопили місто, зрабили мешканців і готуються до вторгнення світового масштабу. І тут їм починає протистояти групка людей та недобитки із псих-лікарні. Шик! Смачно, захопливо, неймовірно, чудасія по два рази на сторінці. ммммм

2. Ги-ги-и      9.5/10

Унікальний в своєму роді для укрлітри твір. Це відчувається уже з першої намотаної кишки, і навареного мила, з перших прочитаних сторінок. http://lib.rus.ec/a/33225

3. Вікна застиглого часу      8.5/10

Збірочка короткої прози. Різноманітна, химерна, чудернацька, концентрована, дика, дивна, зварйовацькувата, львівськопупкова, діялектова. Але краще порціями, бо втомлює така насиченість усім і зразу.

4. Діви ночі   8.3/10

Легке, захопливе детективне чтиво. Соковите, динамічне, кольоритне-кольорове.

5. Місце для дракона    8/10

Казака для дорослих. Своєрідна, добра, тепло-сумна і гарна.

6. Кнайпи Львова      8/10

Класні історії. Знову оживають батяри, вар’ятські штучки, розіграші, дотепи, бійки і вся та решта галябарда і ’курча лімонада’.

7. Книга бестій   7.9/10

дуже гарне оформлення та ілюстрації. Потужна фантазія. Усеможливі оксюморони. Хоча б погортати освіченій людині обов’язково, а ті хто поціновують мистецтво – просто по заріз треба!!

8. Житіє гаремноє  7/10

малесенька брошурка, створена задля скандалу. Еротика від Роксолани або Плейбой Султана. Можна проглянути або навіть прочитати в метро. Але закос під староукраїнський стиль витримано 🙂

Висновок: Загалом після усього прочитаного. Ю. Винничук справді знаковий і феноменальний письменник. Варто вводити до шкільної програми. Його тексти легкі, дотепні, динамічні, захопливі, з багатою діалектною соковитою мовою, гостросюжетні, із все-як-має-бути добротною львівською атмосферою, почасти ним же самим і витвореною. Проте якщо Ви шукаєте щось високого, трагічного, складного, то краще почитайте німців. А от єдина збірка, що вийшла  – дуже посередня. Мабуть автор це зрозумів, належно оцінив і тому, дякувати Богу, більше поезію не штахетив.

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s